6 sposobów na to, jak zarobić na przydomowym ogrodzie! | homify

6 sposobów na to, jak zarobić na przydomowym ogrodzie!

A.D. A.D.
The Tentsile Stingray Tentsile Garden Swings & play sets
Loading admin actions …

Ogrodnictwo coraz częściej traktowane jest jako inwestycja. Pięknie zaprojektowany, utrzymany ogród podnosi wartość nieruchomości nawet o 10%. Eksperci mówią, że każda złotówka włożona w działkę daje 2,2 złotego zwrotu przy sprzedaży nieruchomości. Nie ma w tym nic dziwnego—zieleń uspokaja, koi nerwy, relaksuje, przywołuje piękne wspomnienia z dzieciństwa a dodatkowo kawałek ziemi jest też świetnym miejscem gdzie możecie stworzyć dodatkowe źródło dochodów. Jeśli dysponujecie ziemią i wkładem finansowym przeczytajcie nasze 6 sposobów jak zarobić na swoim ogródku. Jeśli nie chcecie inwestować pieniędzy i na to mamy sposób—przeczytajcie!

Glamping

Glamping jest to nowy trend w USA i Europie—luksusowy kemping położony w sercu natury. Aby stworzyć takie miejsce na swojej działce musicie spełnić większe wymagania niż w przypadku pola kempingowego lub biwakowego. Miejsce to musi być komfortowe i luksusowe ale również ideologia glampingu jest silnie powiązana z ekologią. Turyście daje możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą, oddychania świeżym powietrzem i słuchania śpiewu ptaków. Generalnie rzecz biorąc, glamping przeznaczony jest dla tych, którzy chcą skorzystać z atrakcji jakie daje pobyt na kempingu bez „udręki” z tym związanej. Aby zapewnić takie warunki na swojej działce musicie pomyśleć nad wygodnym miejscem zakwaterowania turystów. Mogą to być luksusowe namioty, przyczepy, małe domki a nawet domki na drzewach. Jeśli poszukujecie stylowych dodatków w ADEZZ POLAND znajdziecie modernistyczne donice, kaskady, kominki i inne elementy małej architektury wykonywane z tak unikatowych w polskim ogrodnictwie materiałów jak włókno szklane,  aluminium, beton czy stal nierdzewna. Konieczne będą też atrakcje dla dzieci i dorosłych, miejsca do palenia ogniska, grille może nawet baseny, trampoliny czy sauny. Inwestycja jest dość spora ale jeśli Wasza okolica jest atrakcyjna turystycznie to warto tę możliwość rozważyć ponieważ popularność glampingu rośnie o około 20% rocznie!

Kemping

The Tentsile Stingray Tentsile Garden Swings & play sets
Tentsile

The Tentsile Stingray

Tentsile

Ciężkie i przemakające namioty to już przeszłość. Obecnie na rynku jest szeroki wybór lekkich, niemalże samo rozkładających się namiotów w których zmieści się wygodnie cała rodzina. Nową modą wśród kempingowiczów są absolutnie wyjątkowe i niepowtarzalne namioty do zawieszania na drzewach. Moda na wypoczynek pod namiotem opanowała już całą Europę a teraz powoli dociera także do Polski. Z tego powodu warto pomyśleć o utworzeniu pola namiotowego na swojej działce. Jeśli dysponujecie sporą powierzchnią warto ją w ten sposób zagospodarować. Aby wypoczynek na Waszym polu namiotowym był wygodny i przyjemny zadbajcie o odpowiedni standard. Ważne jest doprowadzenie wody i prądu. To wszystko sprawi, że wypoczynek w tym miejscu nikomu nie będzie się kojarzył z obozem przetrwania.

Sad z jabłkami

Polska należy do największych producentów jabłek na terenie Unii Europejskiej. To u nas zbiera się rocznie do 3 mln ton owocu. Najwięcej sadów znajduje się w we wschodniej i środkowej części kraju. Jabłonie jako drzewa nie mają wymagań związanych z warunkami naturalnymi. Można je sadzić praktycznie wszędzie. Zastosowanie samych owoców jest różnorodne od przemysłu po gospodarstwa domowe. Sadownictwo na małą skalę, trudno określić mianem biznesu, z którego można by się utrzymać. Przede wszystkim dlatego, iż zbiory, a co za tym idzie—przychody, ograniczają się do góra kliku miesięcy w roku. Jednak, jako dodatkowe źródło dochodu jest wprost nieocenione. 

Szkółka leśna

Jeśli dysponujecie większym areałem i jesteście cierpliwi możecie przemyśleć sprzedaż drzewek leśnych oraz ozdobnych. Jodły są ekskluzywnymi drzewami, które w detalu można sprzedać po około dwieście złotych za sztukę. Wszystkie inne zielone biznesy przebijają cisy. Cena kilkunastoletniego drzewa może osiągnąć nawet kilka tysięcy złotych. Najbardziej dochodowe są rzadkie odmiany kilkudziesięcioletnich drzew. Kolejnym pomysłem jest uprawa roślin energetycznych stanowiących surowiec do produkcji paliw o zerowym bilansie dwutlenku węgla. Plantacje energetyczne są wspierane przez Rząd i częściowo przez niego finansowane. Uprawa wierzby energetycznej to bardzo stabilny, spokojny i bezpieczny biznes ale przez pierwsze trzy lata nie ma co liczyć na zyski. Wierzba może rosnąć w prawie każdych warunkach ale założenie plantacji wymaga wiedzy.

Pszczelarstwo

Boulevard Garden, Chigwell Boscolo Modern Garden
Boscolo

Boulevard Garden, Chigwell

Boscolo

Aby założyć własną pasiekę, trzeba mieć przynajmniej podstawową wiedzę o pszczołach. Zanim zabierzecie się za praktyczne pszczelarstwo, musicie przejść przez teorię. Trzeba przyswoić sobie niezbędny zakres wiedzy o pszczołach i gospodarce pasiecznej oraz zdobyć przynajmniej podstawowy zakres umiejętności praktycznych koniecznych przy obsłudze rodzin pszczelich. Wiedzę taką najlepiej zdobywać u źródła, czyli w kołach i związkach pszczelarskich. Organizują one różnego rodzaju kursy dla osób, które przygotowują się do samodzielnego prowadzenia pasieki. Oprócz kontaktu warto też zaopatrzyć się w literaturę fachową. Pamiętajcie że pasieka wymaga ciągłej pracy—odpoczniecie jedynie w sezonie zimowym. Jeśli już zdecydujecie się na założenie pasieki będziecie mogli zarabiać zarówno na miodzie, pyłku pszczelim ale również hodowli matek pszczelich.

Wydzierżawienie ziemi

Jeśli nadal nie macie pomysłu co zrobić z Waszym kawałkiem ziemi lub nie chcecie inwestować dużej kwoty pieniędzy po prostu wydzierżawcie ziemię. Możecie znaleźć kogoś kto potrzebuje miejsca do relaksu z rodziną i chce wydzierżawić ziemię jako ogródek działkowy gdzie będzie spędzać popołudnia czy weekendy. Możecie również poszukać kogoś kto potrzebuje działki w celu komercyjnym. Chce założyć ogród, plantację ziół, hodowlę pszczół czy sad owocowy. Nie będziecie musieli inwestować ani złotówki a i nakład pracy będzie bardzo mały. Jednak zarobek też będzie do tego proporcjonalny.

Casas inHAUS Modern Houses

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!