Nowoczesne karmniki dla ptaków- 5 przykładów | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowoczesne karmniki dla ptaków- 5 przykładów

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
minimalist  by Ired-Garden, Minimalist
Loading admin actions …

Ptaki są wyjątkowo urokliwymi zwierzętami. Ich śpiew, szczególnie w okresie wiosennym, codziennie rano wpada przez okna i pomaga nam wstać z łóżka. Nowy dzień, rozpoczęty przy akompaniamencie takiej muzyki—nie może być zły. Ptasie ćwierkanie działa jak zastrzyk energii i nastraja optymistycznie. Dobrze jest więc zadbać o to, by mogły długo cieszyć nas swoją obecnością. Nie jest prawdą stwierdzenie, że ptaki potrzebują naszej pomocy jedynie zimą. Kiedy na zewnątrz jest już ciepło, nadal chętnie przyfruwają do karmników. Warto pomyśleć nad umieszczeniem na drzewie w swoim ogrodzie małego domku dla ptaków. Pozwoli to na dobre zadomowić się im blisko nas i sprawić, że pozytywna aura będzie nam towarzyszyć każdego dnia. 

Zobaczcie wybrane przez nas propozycje nowoczesnych karmników, które nie tylko służyć będą ptakom, ale i Wam! 

Specjalnie dedykowane wejście

Biała budka dla ptaków wspaniale odznacza się na tle zielonych koron drzew. Jest niewielkich rozmiarów i tym samym łatwo ją zawiesić w wybranym miejscu. Pomaga temu uchwyt wykonany z naturalnego sznurka. Domek został w całości wykonany z drewna, a jego daszek imituję korę drzewa. Tym, co najbardziej wyróżnia ten egzemplarz jest pomysłowe wejście dla ptaków w kształcie… Jednego z nich! Można powiedzieć, iż jest to wejście specjalnie dedykowane dla małych gatunków, ponieważ takie wymiary i formę ma otwór. Większe nie dadzą rady się przecisnąć i mogą jedynie pozazdrościć swoim przyjaciołom!

Półka jak domek dla ptaków

Inspiracja kształtem karmników dla ptaków, widoczna jest również w wystroju wnętrz domów. Te ręcznie wykonywane drewniane półeczki stworzone przez MY LABEL, łudząco przypominają domek dla małych, latających zwierzątek. Stworzone w skandynawskim stylu domki są przede wszystkim ekologiczne, ale i piękne. Mogą stanowić delikatną ozdobą każdej ściany. Do wyboru jest pięć modeli, w różnych, pastelowych odcieniach. Daje to możliwość skomponowania własnego, niepowtarzalnego zestawu. Do środka takiej półki można wsadzić książki, ale też atrakcyjną ozdobą będzie niewielki porcelanowy wróbelek. Wtedy ta drewniana półeczka naprawdę przeobrazi się w domek dla ptaków!

Drewniana chatka

Ta drewniana chatka dla ptaków nawiązuje do klasycznych wzorów karmników, znanych z najdawniejszych lat. Część z Was pewnie kiedyś sama budowała takie cuda. Projekt Ired-Garden, utrzymany w stonowanej i naturalnej kolorystyce z pewnością będzie świetnie wyglądał na parapecie za oknem. Wystające, drewniane elementy karmnika, ułatwiają ptakom dostanie się do środka i powolne wyjście z domku. Chatka, aż prosi się by do jej brzegu przybić słoninę dla sikorek. Za taki posiłek z pewnością odwdzięczą się nam pięknym, melodyjnym śpiewem! 

Ozdoba na ścianę

Propozycją od ekspertów z ZUZU Design jest ozdoba w kształcie karmnika o intensywnych białych, niebieskich i czerwonych barwach. Można powiesić je na gładkiej ścianie lub postawić na półce. Ich obecność zdecydowanie ożywi nawet najbardziej ponurą przestrzeń. Interesującym pomysłem jest stworzenie z nich dekoracji na całej płaszczyźnie białej ściany. Wystarczy, że przyczepicie je w wybranych miejscach i wspólnie z dziećmi wcielicie się w rolę artystów. Możecie namalować specjalną farbą kontury drzewa lub drzew, na których będą wisieć Wasze karmniki. Zaangażowanie do takiego przedsięwzięcia całej rodziny bardzo przydaje się przy wzmacnianiu dobrych relacji i więzi oraz jest świetnym rozwiązaniem dekoracyjnym w dziecięcym pokoju.  

Metalowa klatka

Jeżeli lubicie ptaki, ale niekoniecznie podobają Wam się drewniane przykłady karmników i nawiązujących do nich dekoracji—pomyślcie o wykorzystaniu metalowej klatki. Jest ona nietypowym akcentem wnętrza, który wprowadza do niego ptasi motyw. Biała klatka świetnie prezentuje się na ciemnych, drewnianych półkach. Jest odporna na upadki i łatwo można z niej wytrzeć zalegający kurz. Możecie ją także wykorzystać jako karmnik, stawiając ją na parapecie za oknem. Wystarczy, że otworzycie jej drzwiczki i nasypiecie do środka ziarenek, a z pewnością zjawią się mali, latający amatorzy pyszności.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!