Işıklandırma ile harika dekorasyon | homify

Işıklandırma ile harika dekorasyon

Derya Deniz Derya Deniz
Lampenwelt.de Garden Lighting
Loading admin actions …

Işıklandırma evinizi renklendiren, dekorasyonu tamamlayan en iyi araçlardır. Işıklandırmalar, salon dekorasyonunda sıkça kullanılmaktadır, led ışıklandırmalar, spot ışıklar salonun daha aydınlık ve iç açıcı olmasına destek olur.

Işıklandırma dekorasyonun bir parçasıdır, renkli aydınlatmalarla evin şıklığını tamamlayan ledler, televizyon panellerine de renk katabilir.

Hangi renk ışık seçmeliyim

Günümüzde dekorasyonların vazgeçilmezi olan, ışıklandırma sistemleri her eve alternatif seçimlerle renk katıyor.Binlerce alternatifi olan ışıklandırma sistemleri, her dekorasyon stili için kullanılıyor.

Yatak odaları, salonlar, kafeler neredeyse aklınıza gelen her yer için uygun olan ışıklandırma sistemleri uygun fiyat seçenekleriyle de sıkça başvurulan ışık sistemlerinden.

Renk seçimi ile dekorasyon stili

Aydınlatma konusunda doğru tercihler yapmalısınız. Dekorasyonda en önemli olan ayrıntı evinizin ışık alma konumudur, duruma göre aydınlatılan mekanlar, doğru tercihlerle modern ve aydınlık görünebilir. 

Dekorasyonun tamamlayıcısı olan aplikler, abajurlar, led aydınlatma sistemleri ticari mekanlar haricinde evlerde de kullanılıyor.

Hangi çeşit lamba seçmeliyim?

Işıklandırma sisteminde, aydınlatmanın doğru yere konumlandırılması çok önemlidir. Işığın konumlandırılması çok önemlidir, karanlık olan çatı dairelerinde, apliklerin kullanılması salonun ve yatak odaların aydınlık olmasına katkıda bulunur.

Lamba çeşitlerinin doğru seçilmesi, evi aydınlatmada önemli bir ayrıntıdır, ışığın göz almaması ve doğru ışık yayabilmesi için doğru konumlandırılmalı yeterli ışık yaymalıdır.

Pratik ışıklandırma fikirleri

Gergi tavan sistemlerinde kullanılan ışık sistemleri evin yeterince aydınlatılmasına katkıda bulunur. Pratik ışıklandırma fikri olarak da büyük fener aydınlatmaları da geçiçi olarak da aydınlatma sağlar.

Işıklı levha, nemden sudan etkilenmeyen ürünlerden seçilmelidir. Ankastre ürünlerin içerisine de monte edilen ışık sistemleri, mutfak aydınlatmaları için en doğru seçimdir.

Dikkat edilmesi gerekenler

Işıklandırmada dikkat edilmesi gerekenler; evdeki her odanın kendine özgü bir rolü vardır, evin nasıl aydınlatılacağı planlanırken sarı ışıktan yararlanılması gözlerin daha az yorulmasına sebep olur. Ev aydınlatmalarında sarı ışık kullanılmalıdır.

Genelde ticari mekanlarda ve dikkat çekilmesi amacıyla beyaz ışıktan yararlanılmaktadır. Beyaz ışığın uyarıcı etkisi farklı renkli ışık ampülleri kullanılarak tamamlanmaktadır.

Led ve normal ampul arasındaki farklar

Led ışıkları diğer ampüllere göre %60lara varan tasarruf sağlar. Ayrıca diğer ampüller gibi civa içermediği için de insan sağlığına olumsuz etkileri yoktur.

Led ampüllerin A plus olmasına dikkat edin, en çok enerji tasarrufu sağlayan ampül çeşitleridir. Diğer ampüller ledlerden çok daha iyi performans gösterse de tasarruf etmek isteyen kullanıcılar için uygun değildir.

Yapay güneş ışık lambaları nasıl kullanılır?

Yapay güneş ışık lambaları evlerde harika bir dekorasyon malzemesidir. İtalyan bilim adamları tarafından icat edilmiş olan bu ışık sistemi güneş ışığından ayırt edilemeyecek derecede aydınlık veren bir sistem. Dekorasyonda sık sık yararlanılan bu aydınlatma sistemleri çok rağbet görmekte.

Mükemmel bir buluş olarak kabul edilmese de harika bir aydınlık verdiği kesin. Yapay ışık güneş lambaları sonbahar depresyonu olan kişilere de yaz mevsiminin havasını vermek için de kullanılıyor. 

Casas inHAUS Modern Houses

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!