Bakmaya doyamayacağınız 9 çiftlik evi

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Bakmaya doyamayacağınız 9 çiftlik evi

Homify Homify
Villa CP by ZEST Architecture Rustic
Loading admin actions …

Şehirde kurduğunuz düzenden uzaklaşmak iş ve okul gibi nedenlerle pek mümkün değilse, tatillerinizi geçirebileceğiniz ya da emeklilik planı olarak değerlendirebileceğiniz bir çiftlik evi sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Çiftlik evi deyince de aklınıza hemen binlerce metrekare alana kurulan devasa ve pahalı yapıları getirmeyin. Birkaç metrekarelik bir alana kolayca kurulabilen modüler evleri de bir kır evi konseptinde dekore edebilirsiniz, kır evleri özellikle tatil ve emeklilik planı yapanlar için bulunmaz bir fırsat olabiliyor. Ya da hayallerinizi süsleyen yapı farklı mimarisi ile dikkat çeken büyük bir çiftlik evi veya konak tipi bir ev de olabilir. Homify ekibi olarak nasıl bir çiftlik evi istediğinize karar verebilmeniz için size birbirinden güzel 9 örnek tanıtacağız. Bu çiftlik evlerine bakmaya doyamayacaksınız.

Kır evlerine ülkemizden de örnekler görmek isterseniz ahşap ev konseptini en iyi yansıtan örnekler için “Türkiye’den herkesin inşa edebileceği 6 bungalov” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Modern dokunuşlarla yenilenen bir çiftlik evi

Bahçesi derme çatma çitlerle çevrili olan bu evin iç mekanlarında kusursuz bir tasarım var. Sağlam bir çatı, güçlü bir yapı ve kullanışlı bir dekorasyon ile tamamlanmış olan bu göz alıcı çiftlik evi herkesin hayallerini süsleyebilir. Oldukça geniş bir bahçeye sahip olan evin yapısında cam, beton ve ahşap malzemelere ağırlık verilmiş. Tasarımında ise rustik, kırsal ve modern stillerin izlerini bulmak mümkün.

Geleneksel bir yapı

Geleneksel çiftlik evlerinin çok odalı ve büyük yapısında inşa edilmiş olan bu ev kalabalık aileler için ideal. Eğer tatillerinizi bütün aile bireyleri ve yakın akrabalarla birlikte geçirmek isterseniz böyle bir ev sizin için son derece uygun olabilir. A tipi çatısı, küçük ve çok sayıda penceresi ile geleneksel bir yapı çizen bu evin iç mekanlarını görmeden geçmeyin.  

Küçük ve kendi halinde

Çiftlik evi gibi büyük olmasa da kır evi ve tatil evi denince akla gelebilecek en güzel modellerden biri de bu olabilir. Ahşap verandası, kiremit çatısı ve renkli çiçekleri ile cennet gibi görünen bu kır evi huzurlu ve dingin bir yaşam için ideal kapı olabilir. Siz de böyle bir ev yaptırmak isterseniz homify mimarlarına danışmaktan çekinmeyin. 

Muazzam bir çiftlik evi

Çiftlik evi deyince aklınıza gelen modern ögelerin geleneksel bir yapıyla birleştirilmesi ise bu eve bayılacaksınız. Oldukça geniş bir terasa ve bahçeye sahip olan bu evin bir de yüzme havuzu var.  

Yemyeşil bir ortamda rüya gibi bir çiftlik evi

Bu sevimli kır evi muhteşem bahçesi ile herkesin hayallerini süsleyebilecek bir güzelliğe sahip. Evin içi nasıl olursa olsun böyle bir bahçeye sahipse aradığınız huzuru mutlaka bulabilirsiniz. 

Bavyera kır evi

Bu yapı klasik Alman Bavyera kır evi modelini yansıtıyor. 450 yıllık bu çiftlik başarılı bir renovasyon ile 21. yüzyıla taşınmış. Orijinal görüntüsü değiştirilmeden yenilenen evin iç mekanları da geleneksel yapısını yansıtıyor. 

İskoç kır evi

House by the Woods, St Andrews by Fife Architects Country
Fife Architects

House by the Woods, St Andrews

Fife Architects

Bu sevimli İskoç kır evinde de detaylı bir yenileme yapılmış. Ön cephenin bazı kısımları tamamen yenilenen evde eski yapısını koruyan yerler de var. Muhteşem bahçesi ve rengarenk terası ile rüya gibi bir kır evi.

İtalyan tarzı çiftlik evi

Bu İtalyan çiftlik evinin bazı bölümleri Orta Çağ'dan kalma. Görüntüsü muhafaza edilecek şekilde bir yenilemeden geçen bu tarihi yapı masal gibi bir güzelliğe sahip. Böyle bir çiftlik evinde yaşamak insanın ömrünü uzatabilir.

Türkiye'den konak tipi bir kır evi

Eski cumbalı konakların mimari özelliklerini taşıyacak şekilde inşa edilmiş bu kır evi Türkiye'de bulunuyor. Bakımlı bahçesi, şık dinlenme alanları ve ferah iç mekanları ile oldukça kullanışlı olan bu evden örnek alabileceğiniz çok şey var. Ağaçlarla kaplı bu bahçe bile size rüya gibi bir tatilin kapılarını açabilir. 

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!