7 niesamowitych wanien i dlaczego je wybrać!

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

7 niesamowitych wanien i dlaczego je wybrać!

Adrianna Babijczuk Adrianna Babijczuk
Eclectic style bathroom by Sikora Wnetrza Eclectic
Loading admin actions …

Nowoczesne rozwiązania do łazienek najczęściej włączają do projektów prysznice, ponieważ są one funkcjonalne, pozwalają na szybsze zabiegi higieniczne, są bardziej ekologiczne i zajmują znacznie mniej miejsca. Choć dla niektórych te kwestie mogą być wystarczająco przekonujące do rezygnacji z długich i relaksujących kąpieli, miłośników odpoczynku w wannie raczej nie namówią do zmiany preferencji. Zanurzenie się w ciepłej aromatycznej kąpieli może przynieść wiele przyjemności i odprężenia. Nie musimy uzupełniać całej wanny lub możemy wybrać zwężaną, która ułatwi zaoszczędzenie wody. Jaka wanna najlepiej sprawdzi się w naszej łazience? Czym kierować się podejmując decyzję?

Rodzaje wanien

Do wyboru mamy wanny żeliwne, stalowe, akrylowe oraz wykonane ze sztucznego marmuru, a nawet drewniane. Każda z nich różni się właściwościami, takimi jak waga czy długość utrzymywania ciepła, a przede wszystkim – kształtem i wyglądem. Niektóre zaprojektowane zostały dla wygody użytkowania, a niektóre z nich dla walorów estetycznych. Istnieją zarówno wanny połączone z prysznicem, jak i przeznaczone dla dwóch osób. Jeszcze inne wyposażone zostały w systemy hydromasażu dla relaksu lub hydroterapii.

Kształty wanny

W ofertach sklepów jest wiele wanien do wyboru, więc bez problemu dopasujemy jej kształt, wymiary i kolor do naszego wnętrza. Przebierać możemy w wannach prostokątnych, narożnych, o kształtach takich jak trójkąt, pięciokąt czy sześciokąt, okrągłych lub owalnych.

Wanna minimalistyczna

Minimalizm w designie wanien sprawdzi się nie tylko w małych pomieszczeniach, jednak małe łazienki nie będą wtedy przytłoczone rozmiarem wanny oraz jej zbyt wyszukanym stylem. Wanna minimalistyczna to wanna najczęściej o wydłużonym kształcie, nieskomplikowanej i eleganckiej linii. Ciekawi innych rozwiązań w minimalistycznym stylu? Zerknijcie do artykułu o minimalizmie w mieszkaniu na kilka sposobów!

Wanna królewska

Wanny o nietypowych kształtach, wyposażone w hydromasaż lub uzupełnione wyprofilowanymi siedziskami lub zagłówkami zapewnią najwyższy poziom relaksu. Duże wanny najlepiej sprawdzą się w specjalnie zaprojektowanym pokoju kąpielowym. W takim pomieszczeniu wanna zyskuje miejsce honorowe i musi być wyjątkowa.

Wanna w małym pomieszczeniu

W małej łazience znajdzie się miejsce również na wannę – na rynku dostępne są różne wymiary wanien, jednak nie wybierajmy tej najmniejszej – rozważmy również komfort jej użytkowania. W niewielkiej łazience sprawdzi się wanna asymetryczna, o jednym boku dłuższym lub zwykła, prostokątna. Ta ostatnia będzie dobrze wyglądała również w zabudowie, która doda jej charakteru oraz ułatwi utrzymanie czystości.

Luksus w kamieniu

En-Suite Mediterranean style bedroom by TG Studio Mediterranean
TG Studio

En-Suite

TG Studio

Prawdziwy fan kąpieli nie odmówi relaksu w wannie kamiennej. Są one wykonywane ręcznie, tylko z naturalnych kamieni takich jak granit czy marmur. Mogą one mieć różne kształty oraz wymiary i zwykle pochodzą z jednego bloku kamiennego.  Zachowują naturalną strukturę materiału, mogą być zarówno polerowane, jak i chropowate. To, co stanowi o ich pięknie to naturalność i  niepowtarzalność surowca. Najlepiej prezentują się te wolnostojące, owalne lub prostokątne – to jest dopiero luksus!

​Wanna w stylu rustykalnym

Do wnętrz rustykalnych najlepiej pasować będą wanny stylizowane. Ich praktyczny design i luksusowy styl sprawi, że łazienka będzie prezentować się zjawiskowo. Dekoracyjne nóżki wanny w stylu vintage o kształcie lwich łap będą ciekawym rozwiązaniem w łazience – dodadzą jej ekskluzywności, nawiązując do starodawnych pokoi kąpielowych. Sprawią również, że wanna będzie wyglądała lżej i nie przytłoczy wnętrza. Niezwykle komfortowym rozwiązaniem jest wanna zakończona po obu stronach owalem, z kranem umieszczonym pośrodku, dając możliwość usadowienia się po każdej ze stron. Wrażenie luksusu, przy jednoczesnym poczuciu przytulności sprawia projekt łazienki autorstwa Sikora Wnętrza.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!