Zaskakujący i oryginalny dom otwarty na ogród | homify

Zaskakujący i oryginalny dom otwarty na ogród

A.D. A.D.
Modern Kitchen by waldorfplan architekten Modern
Loading admin actions …

Dziś chcemy pokazać Wam dom jednorodzinny, który posiada wielką niespodziankę. Domu, od strony ulicy jest prawie pozbawiony okien. W ogrodzie, budynek otwiera się jednak całkowicie za sprawą szklanej fasady. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście!

Budynek został zbudowany w Sankt Augustin i stanowi rozbudowę istniejącego domu. Odpowiedzialny za projekt jest architekt z firmy architektonicznej WaldorfPlan. Zobaczcie rezultaty tej niesamowitej przebudowy i zainspirujcie się  nimi! 

Widok od frontu

Stojąc przed budynkiem, jesteśmy początkowo zaskoczeni brakiem okien z widokiem na wnętrze domu. Plan pomieszczeń jest zbudowany na kształcie litery L. Niewielki budynek, który łączy dom z posiadłością sąsiadów to oranżeria. 

Od tej strony bryła budynku wydaje się typowa, nieatrakcyjna a wręcz nudna. Biała elewacja nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych budynków w okolicy, ale jest staranna, estetyczna i nowa.  

Plan domu

Na parterze domu znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, takie jak salon i jadalnia. Na pierwszym piętrze znajduje się sypialnia i łazienka. Przestrzenie, te są oświetlone przez świetliki dachowe ale nie tylko… Dom jest bardzo jasny i otwarty, o czym przekonacie się zaraz, patrząc na kolejną fotografię. 

Widok od strony ogrodu

W tym momencie widzimy coś naprawdę niezwykłego! Dom wydaje się być przekrojem, całkowicie pozbawionym ściany, otwartym na zielony ogród.

Naprawdę ekscytujący jest widok z tyłu domu, który okazuje się absolutnie sprzeczny z pierwszym wrażeniem. Cała fasada została oszklone od podłogi po piętro. Każde pomieszczenie, można dokładnie obejrzeć ponieważ mieszkańcy nie starają się w żaden sposób ukryć wnętrza domu. Najlepsze jest jednak to, że widoku, mogą dostąpić jedynie goście przebywający w ogrodzie, ponieważ sąsiedzi nie widzą domu z tej perspektywy. 

Kuchnia

Kiedy zwiedzamy dom od środka nabywamy pewne pojęcie, jak to jest żyć w takim wyjątkowym budynku. Kuchnia znajduje się na parterze i wychodzi na ogród. Dwie szafki kuchenne, zostały ustawione do siebie równolegle, służą jako blat roboczy. Bezpośrednio przed oknem znajduje się dziura wykopana w ziemi, w celu zapewnienia dostępu do światła pomieszczeniu w piwnicy.  Dość charakterystyczny jest zawieszony pomiędzy drewnianymi belkami pręt, który ma praktyczne zadanie, ale działa także jako żartobliwy element dekoracyjny.

W tej kuchni znaczenie słowa zielona kuchnia nabiera wyjątkowej mocy. Tutaj wręcz trzeba się zdrowo odżywiać! 

Strefa dzienna

Od kuchni zaczyna się otwarta przestrzeń życiowa. Życie w domu jest zorientowane na zielony ogród. Wnętrze w tej części ma podwójną wysokość, czuć tutaj ogromną przewiewność, świeżość.

Elewacja zbita jest przy pomocy drewnianych ram. Poszczególne segmenty mają różne formaty i nadają elewacji charakterystyczną indywidualność. Meble wykonane są z drewna w klasycznym stylu. Nadają odrobinę kameralności. 

Pokój dzienny bez mebli

Tutaj mamy fotografię przedstawiającą pokój pokazany bez mebli. Z tego punktu widzenia widzimy, że mamy do czynienia ze sporą, otwartą powierzchnią z jednej strony, oraz, z drugiej strony optymalnym wykorzystaniem naturalnego światła. Wyżej widzimy fragment pierwszego piętra, na którym znajduje się prywatna strefa, jest ona jednak równie otwarta, co dzienna. 

Wnętrze wypełnione jest bielą i elementami drewna, robi wrażenie bardzo naturalnego, oddychającego miejsca.

Klatka schodowa

Klatka schodowa rozmieszczona między dwoma ścianami, które są połączone za pomocą drewnianych stopni. Dzięki ażurowej konstrukcji schodów, miejsce jest jasne i lekkie.  Poręcz została zamontowana na ścianie, dzięki czemu schody są wygodniejsze.

Inne propozycje balustrad można znaleźć w tym katalogu: Drewniane balustrady – którą wybrać?

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!