Nagradzany projekt domu ze świeżą perspektywą | homify

Nagradzany projekt domu ze świeżą perspektywą

homify.Pl homify.Pl
Modern Houses by KRFT Modern
Loading admin actions …

Pomimo, że tzw Dutch Mountain (ang. Holenderska Góra) jest pierwszym projektem firmy architektonicznej KRFT, to może być nazwany całkowicie brawurowym! Ten wielokrotnie nagradzany projekt narodził się z niezwykłej idei próby wykopania ogromnej dziury w sztucznej górze na środku polany i schowania w niej konstrukcji domu. Architekci skupiali się także w dużej mierze na włączeniu rozwiązań przyjaznych środowisku, zarówno w krajobrazie i ogólnym wyglądzie projektu, jak i konstrukcji budynku, zużyciu energii w domu, a także użytych materiałów. Rezultatem jest innowacyjny, jedyny w swoim rodzaju dom, oferujący niepowtarzalne sensoryczne i wizualne doświadczenie!

​Miniaturowa góra

Wkopany w leśne podłoże i zbudowany na wzór małej góry, ten leśny dom natychmiast przykuwa uwagę swoim unikalnym kształtem. Długie, ukośne linie biegną równolegle do stoku, dzięki czemu struktura harmonijnie wtapia się w kształty naturalnego otoczenia. Sam budynek został zbudowany tak, aby jak najbardziej podkreślić wagę Natury. Wskazują na to szklane ściany. Architekci zaprojektowali konstrukcję, w której wykorzystuje się pasywny system ogrzewania, a południowa—szklana fasada, przez swe imponujące przezroczyste ściany, przyjmuje mnóstwo energii w postaci światła słonecznego.

​Północna strona

Konsekwentnie, w celu zmaksymalizowania pasywnego przepływu ciepła w domu, od strony północnej dom został zamknięty—co więcej, z tej perspektywy ciężko jest nawet zauważyć, że pod kopcem i lasem kryje się ogromna, nowoczesna konstrukcja mieszkalna.

​Główne drzwi

Rzut na przód domu przyjmuje zdecydowanie bardziej tradycyjne kształty, ze spadzistym dachem i drzwiami wejściowymi w centralnej części elewacji. Przyjazne patio wita gości—nawet w zimie jest to miejsce bardzo optymistyczne i przyjemne, ze względu na pomarańczowe kolory materiałów wykończeniowych.

Jednym z istotnych aspektów strefy wejściowej jest sposób, w jaki starannie została zaprojektowana. Zadbano tu o wszystkie kąty i poziomy pomimo pagórzastego terenu. Zwróciliście uwagę, że teren przed wejściem do domu wygląda jak rozłożony przed nim ogromny dywan?

​Okrągłe okno z zewnątrz

W duchu kontynuacji pochyłej konstrukcji w kształcie kopuły, architekci zdecydowali się włączyć w projekt ten figlarny element: wybrzuszone okrągłe okno znane jako fish-eye. Taki element zamienia proste patrzenie przez okno w ciekawą przygodę, w której wyglądający, jako widz jest zachęcany do oglądania leśnego otoczenia w niespotykany sposób i z niezwykłą perspektywą 180 stopni.

​Okrągłe okno wewnątrz

Trzeba się zbliżyć aby docenić wielkość okrągłego okna—zdjęcie pozwala nam zobaczyć, jak ta unikalna cecha architektury wzbudza w dzieciach chęć przygody i poznania!

​Artystyczne wnętrza

Biała, zimowa atmosfera z zewnątrz została pomysłowo zaszczepiona we wnętrzu tego domu—większość powierzchni przybiera tu niebieskawo-szare i białe kolory. Duże okna rzucają jasne światło do pomieszczenia, tworząc ciekawy nastrój, gdzieś pomiędzy krystalicznym i przytulnym. Wszędzie wewnątrz, zwracamy uwagę na dekor skupiony na wysokim kontraście koloru czekolady z surowymi teksturami i nieoczekiwanymi kształtami. Dzięki temu, jawi się nam artystyczna przestrzeń pełna wizualnych intryg.

​Schody z deskorolek

Kto mógłby wejść po tych schodach bez uśmiechu na twarzy? Te wyjątkowe stopnie schodów zbudowane są z deskorolek. Nieprzydatne deskorolki pomalowano na biało i przeznaczono do ponownego użytku jako jedyne w swoim rodzaju schody prowadzące do podwyższonej kuchni.

​Regał, przy którym trzeba stanąć

Jakby projekt tego domu nie był wystarczająco zaskakujący, w sypialni znajdujemy bardzo nietypowe półki, zbudowane ze starej ramy samochodu. Wierni swojej wizji, architekci odkryli nowe sposoby na wielokrotne użycie nieprzydatnych materiałów (takich jak ten samochód i schody z deskorolek), co potwierdza ekologiczne podejście do projektowania domu. Ten regał oferuje o wiele więcej niż wygodne przechowywanie przedmiotów—oferuje ucieczkę od konwencji, zapewniając świeżą perspektywę.

​Sypialnia

Być może jednym z najbardziej stonowanych pomieszczeń w tym domu, jest ta oto prosta sypialnia. Ogólny dekor opiera się na delikatnej szarości ścian i podświetlanym zagłówku. Delikatne oświetlenie tego typu doskonale sprawdza się w sypialni, gdzie nie potrzebujemy (a wręcz unikamy) mocnego światła. Nie znajdziemy tu tradycyjnych stolików nocnych, ani dziesiątek kolorowych poduszek. Sypialni broni za to zbroja stojąca w kącie pokoju. Nie jest to miejsce dla kogoś, kto preferuje staromodne klosze lamp—ta wyjątkowa sypialnia zdecydowanie jest artystyczną, surrealistyczną odpowiedzią na klasykę.

Podobają Wam się szarości w domu? Mamy dla Was: Szare ściany w 10 różnych odsłonach!

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!