Aynen kullanabileceğiniz 40 palet fikri

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Aynen kullanabileceğiniz 40 palet fikri

Homify Homify
mediterranean  by Home Deco Decoración, Mediterranean
Loading admin actions …

Yeni dekorasyonunuz için ihtiyaç duyacağınız mobilya ve eşyaları her zaman satın almak zorunda değilsiniz. Elinizde bulunan bir takım eşyaları yenileme ya da farklı eşyalara dönüştürerek değerlendirme şansınız da var. Bu değerlendirme çözümlerine yüzlerce farklı örneği “kendin yap” projeleri adı altında bulabilirsiniz. Son yıllarda “kendin yap” projeleri hiç olmadığı kadar ilgi çekiyor ve bu projelerin en popüler elemanlarından biri de palet ve kasalar olmuş durumda. Tahtadan imal edilmiş ve ticari ömrünü tamamlamış palet ve kasalar yeni bir mobilya yaratmak için ideal malzemelerdir. Eğer siz de palet ve kasaları yenileyerek kullanışlı bir eşya elde etmek isterseniz bu yazıda sunacağımız 40 farklı fikirden birini örnek alabilirsiniz.

Bahçe, kış bahçesi ve veranda gibi alanlarda, kötü hava şartlarından etkilenmeyecek, toz ve kire karşı daha dayanıklı mobilya ve eşyalara ihtiyaç duyulduğu aşikar. Bu nedenle palet ve kasa gibi tahtadan imal edilmiş malzemeleri açık hava alanları için değerlendirmek harika bir fikir. Palet ve kasalar sağlam ham maddeleri nedeniyle bahçe ve açık hava eşyaları için ideal bir malzeme oluyor. O halde gelin birlikte palet ve kasalardan neler yapılabileceğini birlikte görelim.

Bahçe mobilyaları ve peyzaj için farklı tasarımlar da görmek isterseniz “Aynen kopya çekebileceğiniz 21 küçük bahçe” başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Kanepe, bank, şezlong ve koltuklar

eclectic  by Pallet furniture uk, Eclectic
Pallet furniture uk

Garden corner unit

Pallet furniture uk

Palet ve kasaların en çok kullanıldığı eşyaların başında oturma ögeleri geliyor. Kanepeler, banklar, şezlonglar, sedirler ve koltuklar birbirinden farklı modellerde palet ve kasa gibi eşyalardan yapılabiliyorlar. Palet ve kasaları doğru ölçü ve kalıplarda kestirip bir araya getirerek siz de benzer mobilyalar üretebilirsiniz. Dilerseniz farklı renklere boyayabilir ya da minder ve kırlent gibi malzemelerle tamamlayabilirsiniz. Aşağıda palet ve kasalardan üretilmiş birbirinden farklı oturma ögeleri bulacaksınız. Hangisinin size ilham vereceğini bakmadan bilemezsiniz.

Yataklar

Paletlerden üretilen yataklar özellikle endüstriyel, eklektik ve iskandinav gibi stillerde önemli bir yere sahip. Görüntüsüyle ortama modern ve bir o kadar da loft bir hava kazandıran palet yatakları genç odalarında zevkle kullanabilirsiniz. Paletleri farklı renklere boyayarak yaratıcı modeller üretmeniz de mümkün. Ayrıca palet yatakları hazır olarak da bulabilirsiniz. Bu yazımızda size birbirinden şık beş palet yatak modeli sunuyoruz. Aşağıda bulabileceğiniz bu modelleri sahip olmayı düşündüğünüz palet yatağınız için ilham kaynağı yapabilirsiniz.  

Sehpa ve masalar

Palet ve kasalardan üretilen mobilya denince akla ilk olarak geniş orta sehpalar geliyor. Hemen her kendin yap sitesinde paletten yapılmış bir orta sehpaya rastlayabilirsiniz. Yapı malzemeleri satılan her mağazada bulabileceğiniz elemanlarla birkaç paletten bir sehpa yapmak son derece kolaydır. Bu başlığın altında palet sehpa ve masalara muhteşem örnekler bulacaksınız. Paletten üretilen bir mobilyaya sahip olmak istiyor ama tadilatla uğraşmaya zaman ayıramayacağınızı düşünüyorsanız mobilya aksesuar uzmanlarına göz atarak en güzel palet mobilyayı nerede bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

rustic  by asdf, Rustic

rustic  by The Pallet House, Rustic Wood Wood effect
The Pallet House

Dining table from salvage pallet

The Pallet House

Raf, kitaplık, çekmece ve dolaplar

Palet ve kasaları yalnızca mobilya olarak değil raf ve saksılık olarak bile değerlendirebilirsiniz. Doğal tahtadan imal edildikleri için bitkilendirmeye son derece elverişli bir yapıları vardır. Duvar rafı, kitaplık, dolap ve çekmece olarak da değerlendirilebilen palet eşyalara birkaç yaratıcı örneği aşağıda bulabilirsiniz.  

rustic  by Vintage Apple Crates, Rustic
Vintage Apple Crates

1985 Chest of 4 Drawers

Vintage Apple Crates

Askılıklar

Paletlerin bazı kısımlarını kesip yenileyerek askılık haline getirmeniz de mümkün. Kısaca evinizde nasıl bir eşyaya ihtiyaç duyduğunuza karar verin sonra kabaca bir plan çizerek çalışmaya başlayabilirsiniz. Kim bilir belki bugüne kadar hiç yapılmamış bir palet eşya üretebilirsiniz.

eclectic  by M. , Eclectic
Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!