Przed i po: od nieużywanego garażu do nowoczesnego loftu w Londynie | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Przed i po: od nieużywanego garażu do nowoczesnego loftu w Londynie

Alicja Olko Alicja Olko
The Gables Modern Houses by Patalab Architecture Modern
Loading admin actions …

Londyn- wielu z nas dobrze wie z własnego doświadczenia, jak ciężko w tej metropolii o mieszkanie w przyzwoitej cenie. Albo sami próbowaliśmy naszych sił na emigracji w stolicy Anglii, lub też mamy tam rodzinę czy przyjaciół, którzy zaświadczyć mogą o tym, że londyński market nieruchomości jest nieporównywalny do żadnego innego na świecie. Już nawet ceny za wynajem mieszkania w przyzwoitej okolicy i o zadowalającym standardzie przyprawiają o zawrót głowy, nie mówiąc nawet o zakupie nieruchomości!

Z tego powodu każda przestrzeń, która w mniejszym lub większym stopniu nadaje się do zamieszkania, ulega transformacji w apartamenty i lofty. Tak też dzieje się z magazynami, starymi fabrykami, garażami, piwnicami, stajniami, czy nawet kościołami. 

W dzisiejszej odsłonie z serii „przed i po” zajmiemy się starym warsztatem w północno-zachodnim Londynie, który uległ transformacji w nowoczesny, trzypokojowy apartament. Ta metamorfoza z pewnością Wam się spodoba!

Przed: przerażający budynek

Przed rozpoczęciem prac renowacyjnych budynek znajdował się w opłakanym stanie. Nie tylko cała posesja wymagała całkowitej i kompletnej renowacji, ale także pewnych istotnych zmian, wymuszonych przez jej niefortunną lokalizację- znajdowała się pomiędzy tarasem w wiktoriańskim stylu, a torami kolejowymi. To zamknięte położenie stanowiło nie lada wyzwanie dla architektów z Patalab Architecture, którzy zdołali jednak wszystkim mu sprostać i do tego osiągnąć niesamowite efekty!

Po: iluminująca fasada

Na zewnątrz budynek kompleksowo odnowiono, zachowując jednak jego oryginalny charakter. Cegła jest wciąż głównym materiałem, choć nadano jej wymuskany wygląd, a ciekawie rozmieszczone oświetlenie klimatycznie okrasza ją ciepłym blaskiem. Zdecydowano się na nowoczesne podejście do użytych materiałów- fasada wykonana została z odblaskowej, metalicznie połyskującej cegły pokrytej glazurą, która mieni się w słońcu i jaśnieje w sztucznym świetle.

Przed: wnętrze

Wnętrze tego budynku prezentowało się tak samo nieatrakcyjnie, jak jego wcześniejsza fasada zewnętrzna. Tapeta odchodziła ze ścian, z sufitu wyłożonego drewnianymi belkami zwieszały się kable, podłoga przypominała tę z brudnego warsztatu. Pomieszczenie to urządzono bez smaku, wypełniając je meblami i dodatkami niczym z odzysku. Całość wymagała natychmiastowej fachowej interwencji!

Po: industrialny czar

Remont przeistoczył to smętne wnętrze w nowoczesną otwartą przestrzeń, zaaranżowaną na modłę industrialną. Dominuje tu kombinacja materiałów takich jak beton architektoniczny, cegła i drewno, tworząc razem harmonijną i spójną całość. Zachowano oryginalną ceglaną ścianą, nadając jej jednak nowy look dzięki pokryciu jej białą farbą.

W pomieszczeniu tym zagrano przestrzenią, powiększając ją w pionie dzięki wyniesieniu niektórych części podłogi lub też obniżenie w niektórych miejscach sufitu. Wprowadza to swoistą wielowymiarowość, pozwalając także na bardziej kreatywną aranżację.

Wnętrze skąpane w blasku

Poza wygodnym salonem, na otwartej przestrzeni tego apartamentu znajduje się także kuchnia połączona z jadalnią. Obszar ten jest jasno oświetlony i korzysta z dobrodziejstw naturalnego światła, swobodnie wpadającego przez spory świetlik umieszczony w suficie. Ciekawe załamania ścian, intrygująca kombinacja materiałów, a także innowacyjne podejście do oświetlenia sprawiają, że wnętrze to zachwyca swoją nowoczesnością i funkcjonalnością.

Elegancja i piękno drewna

Dąb to bardzo atrakcyjne drewno, o niezwykle wyrazistym kolorze, które świetnie komponuje się z innymi materiałami. Surowiec ten dominuje nowo zaaranżowane wnętrze i został także wybrany na materiał do stworzenia schodów prowadzących na piętro. Tam znajduje się przestrzeń prywatna, z trzema sypialniami. Drewno dębowe wprowadza ciepły i przytulny klimat do tego industrialnego wnętrza, urozmaicając je także o akcenty naturalistyczne.

Inne projekty remontów i renowacji o fantastycznych efektach znajdziecie w naszym magazynie!

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!