Oświetlenie dla ścian: 16 fantastycznych inspiracji | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Oświetlenie dla ścian: 16 fantastycznych inspiracji

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Modern Dining Room by homify Modern
Loading admin actions …

Lampy na zewnątrz, jak i wewnątrz to wyśmienity sposób na zmianę atmosfery naszym domu, jak również stanowią rewelacyjną dekorację. Sposobów na dodanie światła do wnętrza jest naprawdę wiele—jesteście ciekawi? Oto 16 pomysłów na podkreślenie ścian naszego domu.

1. Tarasy i fasada z dużą ilością osobowości

Oświetlenie na zewnętrznej fasadzie domu można łatwo dostosować. Może to być klasyczne centralne światło lub tak jak widać na tym przykładzie, niezwykłe rozmieszczenie lamp dodających uroku całej konstrukcji.

2. Światło i cień

Wspaniałe ceglane ściany tworzą niepowtarzalną atmosferę w kuchni—jednak, aby nie było zbyt surowo, całość okala światło z lamp naściennych.

3. Światła od podłogi

Ta ściana to przede wszystkim skomplikowana faktura—nie jest to gładka ściana do jakich przywykliśmy. Aby podkreślić jej wyjątkową strukturę, podświetlona została od dołu.

4. Surowa aranżacja bliska natury

Surowy kamień i naturalna zieleń to rewelacyjne połączenie. Dlaczego by go jeszcze bardziej nie podkreślić dodając np. odpowiednie światło? Tak samo jak i wewnątrz, oświetlenie na zewnątrz może odmienić nasz dom!

5. Podświetlenie patio

Małe, punktowe oświetlenie jest wbudowane w podłogę—otrzymujemy tajemniczą i pełną uroku atmosferę.

6. Światło jako element projektu

W tym projekcie światło nie jest jedynie dodatkiem do aranżacji, ale świadomą częścią—bez oświetlenia nie było by tego efektu!

7. Odbicie światła na ścianie

W tym przypadku źródło światła jest umieszczone na suficie, a nie na ścianie, jednak właśnie na niej się odbija, dzięki czemu wygląda spektakularnie.

8. Ciepłe drewno

W tym rodzinnym domu, głównym centrum światła są kuliste lampy sufitowe, jednak ściana pokryta drewnem dodaje całej aranżacji ciepłego wyrazu.

9. Subtelna podstawa

Małe, delikatne źródła ciepłego światła podkreślające prostotę aranżacji.

10. Lampy sufitowe z silnym światłem

Czasami umiejscowienie lampy na ścianie nie jest takie proste, jednak nie martwmy się—można znaleźć lampy rzucające sporą ilość światła.

11. Zabawa ze światłem

Pomimo dużej ilości okien na ścianie i naturalnego światła przedzierającego się do środka, właściciele domu zdecydowali się na prawdziwą zabawę ze światłem. Czy nie wygląda to magicznie?

12. Oświetlenie blatów

Blue & Cream Gloss Kitchen, Aberdare, South Wales Modern Kitchen by Hitchings & Thomas Ltd Modern
Hitchings & Thomas Ltd

Blue & Cream Gloss Kitchen, Aberdare, South Wales

Hitchings & Thomas Ltd

W kuchni potrzebujemy światła przede wszystkim w celach użytkowych, a gdzie najczęściej przygotowujemy posiłki? Na kuchennym blacie! Im lepiej oświetlony, tym milej będzie się nam pracować w kuchni.

13. Lekka listwa jako element dekoracji

Jeśli wolicie subtelne i nowoczesne źródła światła, to taka listwa LED powinna się Wam spodobać.

14. W podłodze

To wyjątkowo nietypowy projekt oświetlenia. Małe kwadraty w podłodze tuż obok kącika roślinnego podkreślają wyjątkowość tej przestrzeni.

15. Klimatyczne wejście do domu

Fasada i wejście do domu również powinno być odpowiednio oświetlone. W tym projekcie wykonawcy skupili się na podkreśleniu zróżnicowanej faktury ścian. 

Inspirujące przykłady drzwi wejściowych znajdziecie w tym artykule: Witajcie w domu! 8 sensacyjnych drzwi wejściowych.

16. Lampy, które obsługują nowoczesne przestrzenie mieszkalne

Na koniec tego katalogu inspiracji zostawiliśmy przykład domu rodzinnego, gdzie oświetlenie jest niezwykle istotne. Dobrze dobrane lampy potrafią całkowicie odmienić wnętrze naszego domu!

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!