Evinizi ve bahçenizi kendiniz güzelleştirin: 12 Kendin Yap fikri

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Evinizi ve bahçenizi kendiniz güzelleştirin: 12 Kendin Yap fikri

Meral Eser Meral Eser
modern  by homify, Modern
Loading admin actions …

Kendin Yap projeleri (DIY) günümüzde oldukça rağbet görüyor. Evinize özgü fark yaratan tasarım fikirleri ile karakteristik unsurlar katabilir, özgün tasarım objelerini değerlendirebilirsiniz. Üstelik evinizi güzelleştirirken cebinizi yakmayan ekonomik çözümler sağlamış oluyorsunuz. Evinizde artık kullanılmayan objeleri yeniden değerlendirmek üzere tespit edip, listeleyerek işe başlayabilirsiniz. Bir araya gelen obje ve eşyalar dekoratif amaçlı kendin yap projesinin birer parçası olabilir. Evinizi ve bahçenizi güzelleştirmek üzere 12 Kendin Yap fikri derledik, ilham veren örnekler bulabilirsiniz.

1. Tekstil ürünleriyle sandalye kılıfları

Bahçe ve teraslarınızda konfor sağlamak istiyorsanız, işe bahçe mobilyalarını daha rahat hale getirerek başlayabilirsiniz. Sırt ve bel ağrılarına iyi gelebilecek organik bel yastıklarının yanı sıra, mevcut olan tekstil ürünleri ile bu işi kolaylaştırabilirsiniz. Sandalyeleriniz için konfor sunan tekstil ürünlerini seçip, mekanla bütünleşecek bir renk alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

2. Saksılıklar

Dekoratif bitki ve çiçeklerinizi bir arada tutacak saksılıklar hem görsel açıdan, hem de işlevsel açıdan elverişli kullanım olanakları sağlar. Arzuya göre ahşap, metal ve hatta ferforje ile yapabileceğiniz saksılık modelleri malzemenin türüne göre boyanabilir ya da cilalanabilir.

3. El yapımı banklar

Bahçenizde basit ama etkili bahçe mobilyalarına yer verebilirsiniz. Ağacın formunu çok fazla değiştirmeye gerek kalmayan ban modelleri tasarlayabilir, ferah oturma alanları dizayn edebilirsiniz.

4. Hamak

scandinavian  by Emilyhannah Ltd, Scandinavian
Emilyhannah Ltd

Dark Chocolate Brown Double Padded Hammock with Pillow

Emilyhannah Ltd

Eğer keyfinize düşkünseniz, sıcak aylarda açık havanın keyfini çıkarmanızı sağlayacak bir hamak tasarlamaya ne dersiniz? Ahşap iskelet taşıyıcı üzerine tasarlanan rahatlık ve konfor sunan br hamak modeli.

5. Dikey bahçelere alternatif fikirler

country  by Lilac Coast, Country
Lilac Coast

Traditional Wooden Seed Tray

Lilac Coast

Ahşap kasalara sabitlenen  saksı ya da kovalarla kendi dikey bahçenizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Kolaylıkla şekil alabilen bambular da dikey bahçe oluşturmada kullanışlı bir araç olarak değerlendirilebilir.

6. Kovalardan saksılara

modern  by homify, Modern
homify

Black Wicker Chair

homify

Altın sarısı kovalar saksı görevi görüyor. Dekoratif bitki ve çiçeklere uygun ebatlarda kovaları gümüş ya da altın rengi spreylerle boyayarak daha cazip hale getirebilirsiniz.

7. Sevimli dostlarımızı unutmamalı

modern  by Hen and Hammock, Modern
Hen and Hammock

Prism Nest Box

Hen and Hammock

Kuşlar için yuva yapmak görüldüğü üzere oldukça basit. Aynı zamanda bahçe duvarlarınıza renk katan bir dekor olarak değerlendirebilirsiniz. Huzur veren bir evin bahçesinde kuş cıvıltıları eksik olmayacak.

8. Paletlerden saksılıklara

Daha düzenli bir bahçe dizaynı için saksılarınızı bir arada tutacak estetik bir öğe olarak paletleri değerlendirebilirsiniz. Ayrıca kolaylıkla boyanabilir ya da dekorasyon ile uyumlu tonlarda cilalanarak şıklık katabilirsiniz.

9. Reçel kavanozlarından aydınlatma aksesuarlarına

minimalist  by HeadSprung Ltd, Minimalist
HeadSprung Ltd

Cosmic Jar

HeadSprung Ltd

Yaratıcı fikirlerle kavanozlardan şişelere birçok cam eşyadan aydınlatma askesuarları fikirleri edinebilirsiniz. Sadece bahçeleriniz için değil, iç mekan ya da teraslarınız için şık aksesuarlar dizayn edebilirsiniz.

10. Dirsek borulardan dekoratif saksılar

Yaratıcı fikirler saymakla bitmiyor. Sadece dirsek borular bile dekoratif askılı saksılar yapmanıza yeterli birer malzeme. Taşıyıcı iskelet metal ya da ahşaptan imal edilebilir. Ayrıca, homify'da dekoratörler tarafından dizayn edilen, birçok farklı stil ve tarzda proje örnekleri bulabilir, ilginizi çeken dekor fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

11. Bitkilerle dekoratif el arabası

Bitki ve çiçekleriniz için alternatif eşya ve objeler bununla sınırlı değil. El arabasının dekoratif amaçla bitkilerle değerlendirilmesi bahçe düzenlemesinde fark yaratacak unsurlardan sadece biri.

12. Dikiş makinesinden dresuara

Evinizde fark yaratacak dekoratif fikirleri değerlendirmek istiyorsanız, artık kullanmadığınız eşya ve objeleri değerlendirebilirsiniz. Örnek görselde bir dikiş makinasından , şık bir dresuara dönüştürülen alternatifi gözlemleyebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Az parayla yapılabilecek 9 parlak ev süsleme fikri' yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!