Baseny ze stali nierdzewnej

Alicja Olko Alicja Olko
Polytherm GmbH. Pool
Loading admin actions …

Wakacyjny nastrój, zabawa dla całej rodziny, miejsce do uprawiania sportu, a także luksus i ekstrawagancja- to właśnie wnosi do naszego życia przydomowy basen. Jeżeli chodzi o jego design, wielkość, materiał i rodzaj- jest wiele opcji, a wybór szeroki. Wszystko zależy od naszego budżetu, wielkości ogrodu oraz zapotrzebowania.

Od jakiegoś czasu niezwykle popularne stały się baseny wykonane ze stali nierdzewnej- nie tylko wyglądają elegancko i niekonwencjonalnie, ale niosą za sobą także wiele praktycznych korzyści, jeżeli chodzi o wytrzymałość i odporność na zniszczenia.

W tym artykule dowiecie się wszystkiego na temat basenów ze stali nierdzewnej!

Efekty wizualne

Wysoki połysk oraz chłodna optyka powodują, że baseny ze stali nierdzewnej są atrakcyjne zwłaszcza dla fanów nowoczesnego i minimalistycznego designu. Nadaje im to także niezwykle luksusowego charakteru i powoduje, iż świetnie komponują się z każdym rodzajem ogrodu, zwłaszcza takim, który otacza budynek o architekturze prostej i przejrzystej, tak aktualnie popularnej.

Wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu

Baseny ze stali nierdzewnej są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także, a może przede wszystkim, odporne na zniszczenia i relatywnie łatwe w pielęgnacji. Stal nierdzewna użyta do wybudowania takich basenów jest stabilna, wytrzymała i odporna na skoki temperatury. Co więcej, wykazuje trwałość w różnych warunkach pogodowych. Czyni to baseny z tego materiału dobrą inwestycją, której korzyściami cieszyć się można przez wiele lat.

Optymalny poziom higieny

Gładka powierzchnia basenów ze stali nierdzewnej czyni niezwykle trudnym rozwój grzybów i bakterii, co sprawia, że materiał ten spełnia najwyższe standardy higieny. Dodatkowo, czyszczenie takich basenów jest wyjątkowo szybkie i niepokomplikowane i nie wymaga angażowania specjalistycznej firmy. Pielęgnować je można samodzielnie, przy użyciu specjalnego środka do czyszczenia stali nierdzewnej. Nasza wskazówka: w żadnym wypadku nie używaj metalowych urządzeń do usuwania zabrudzeń, gdyż te zarysować mogą ochronną powłokę basenu.

Prosty i szybki montaż

Jako że większość basenów jest wykonywanych u producenta na zamówienie, zgodnie z życzeniami klienta, po ich dostarczeniu trzeba je jedynie zamontować na miejscu. Efektem jest krótki czas instalacji, a ona sama przebiega prosto, bezproblemowo i tanio.

Efektowne dodatki

Baseny ze stali nierdzewnej są wykonywane na zamówienie, z uwzględnieniem szczegółowych życzeń klienta. Indywidualne zachcianki, takie jak zainstalowanie urządzeń do masażu, kolorowe oświetlenie LED, efekt emanującego z dna światła, czy też system nagłaśniający, są dostępne na indywidualne życzenie. Jak widać, jeżeli chodzi o luksus i ekstrawagancję, wyobraźnia nie zna granic!

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!