10 pomysłów na nowoczesne szafki modułowe

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

10 pomysłów na nowoczesne szafki modułowe

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Modern Dining Room by Lavolta Modern
Loading admin actions …

Wyposażenie naszego mieszkania to kwestia niezwykle istotna, oprócz funkcjonalności powinno być również wygodne w użytkowaniu, a także nowoczesne i dostosowane do współczesnych potrzeb. Im mebel bardziej oryginalny tym cieszy się większym powodzeniem, bowiem liczy się już tylko możliwość przechowywania naszych osobistych przedmiotów, ale także ekspozycja, która pozwala na zbudowanie odpowiedniego klimatu w mieszkaniu. Zobaczcie przegląd 10 najciekawszych szafek modułowych, które możecie wykorzystać w swoim domu!

1. Kolorowe szafki kuchenne

Jeśli pragniecie czegoś ożywić swoją kuchnię to koniecznie postawcie na kolorowe szafki kuchenne. Moduły możecie pomalować na różne kolory, jednak należy pamiętać o tym,  by współgrały z otoczeniem i pozostałym wyposażeniem. Zbyt duże nagromadzenie barw może przytłoczyć wnętrze. 

2. Regał modułowy

Bardzo oryginalna i nowoczesna kompozycja, która dodaje wyrazistości i unikalnego klimatu każdej przestrzeni. Drewno to materiał, który podkreśla ciepłą, domową atmosferę, a przy tym prezentuje się wyjątkowo elegancko. 

3. Drewniane sześciany

Brak pomysłu na dekorację ściany to utrapienie zdecydowanej większości z nas. Każdy pragnie, aby jego mieszkanie zacnie się prezentowało, jednak brak nam pomysłu na to jak ją zagospodarować. Powyżej prezentujemy Wam nie tylko funkcjonalne rozwiązanie, ale także stylowe, dzięki któremu stworzycie dodatkową przestrzeń do przechowywania, miejsce do ekspozycji i ciekawie przyozdobicie ścianę- 3 w 1!

4. Nowoczesna propozycja

Zdjęcie powyżej przedstawia bardzo nowoczesną i prostą zarazem strukturę, pełniącą rolę ekspozycji ściennej jak i miejsce do składowania książek, pamiątek itp. Całość dodatkowo doświetlono halogenami, co zaakcentowało eksponowane przedmioty. 

5. Moduł w łazience

Jeśli chcesz odświeżyć wygląd swojej przestarzałej łazienki, a nie masz odpowiedniego budżetu, który pozwoli Ci na przeprowadzenie gruntownego remontu, wystarczy odmalować stare meble i ustawić je w odpowiedniej kompozycji. W ten sposób stworzycie zupełnie inny krajobraz Waszej łazienki. 

6. Wersja minimalistyczna

Szafki modułowe wcale nie muszą być udziwnione czy kolorowe, to także proste, minimalistyczne struktury zdobiące jasne, skromne wnętrza. Co najważniejsze do stworzenia tego typu wyposażenia nie potrzeba kroci, wystarczy dobry pomysł oraz świetne wykonanie, a dzięki temu możemy sami stać się twórcami oryginalnej struktury zdobiącej nasze wnętrze. 

7. Modułowa półka

Jeśli interesują Cię dynamiczne, niestandardowe i oryginalne kombinacje to propozycja widoczna powyżej jest przeznaczona właśnie dla Was. Prosta aczkolwiek bardzo wyrazista i ekstrawagancka struktura, pełniąca rolę półki ściennej, która prezentuje się oszałamiająco w tego typu aranżacji. Ciepły kolor półki dodaje przytulności przy czym świetnie kontrastuje z chłodną szarością na ścianach.

8. Narożny moduł

Umeblowanie mieszkania, a szczególnie niefunkcjonalnych rogów, kątów jest arcytrudnym zadaniem, jednak pomocny może się okazać narożny moduł, dzięki któremu możemy praktycznie zagospodarować rogi, a przy tym stworzyć interesującą i przykuwającą wzrok formę. 

9. Kubistyczna forma

W tym przypadku modułowy regał pełni funkcję nie tylko przestrzeni do zagospodarowania, ale także ścianki działowej. W ten sposób architekt wnętrz może poszczycić się pomieszczeniem fantastycznie rozplanowanym, z podziałem na strefy i funkcjonalną aranżacją. 

10. Wersja biurowa

Podsumowując możemy spokojnie powiedzieć, że szafki, półki modułowe nadają się do każdego typu pomieszczenia, począwszy od korytarza, po strefę dzienną i kuchnię, aż po łazienkę czy przestrzeń biurową. W zależności od koloru i formy możemy stworzyć dynamiczną kompozycję, bądź spokojną, stonowaną i elegancką.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!