Sypialnia zgodna z zasadami Feng Shui | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Sypialnia zgodna z zasadami Feng Shui

A.D. A.D.
HOTEL CAL REIET – THE MAIN HOUSE Mediterranean style bedroom by Bloomint design Mediterranean
Loading admin actions …

Sypialnia zgodna z zaleceniami i zasadami sztuki Feng Shui to taka sypialnia, która sprzyja harmonijnemu przepływowi psychicznej i fizycznej energii. To miejsce, które wabi do środka, kusi, rozbudza zmysły, a jednocześnie uspokaja. W takiej sypialni miło jest przebywać. 

Chcecie aby Wasza sypialnia taka była? Nic prostszego! Przeczytajcie nasze rady dotyczące starożytnej praktyki planowania przestrzeni i stwórzcie niepowtarzalne miejsce w Waszym domu. 

Pozbądź się wszystkich urządzeń elektronicznych

HOTEL CAL REIET – THE MAIN HOUSE Mediterranean style bedroom by Bloomint design Mediterranean
Bloomint design

HOTEL CAL REIET – THE MAIN HOUSE

Bloomint design

Urządzenia elektroniczne wytwarzają smog elektromagnetyczny, który zakłóca prawidłowy przepływ energii.  Ponadto mają negatywny wpływ na nasze zdrowie a widok laptopa bardziej kojarzy się z zaległościami w pracy niż dobrym wypoczynkiem. Poza tym, kto chciałby spać pośród tych wszystkich migających światełek? 

Usytuowanie łóżka

Jak wiemy, do powstania sypialni potrzebne jest właściwie jedynie łóżko, reszta to dodatki, które odpowiadają za komfort użytkowania. Łóżko jest zatem najważniejsze, dlatego Feng Shui mówi wiele na jego temat. Odpowiednie łóżko oraz jego ustawienie są jednymi z najważniejszych czynników prawidłowej aranżacji wnętrza sypialni. Nie powinno ono stać na przeciwko drzwi wejściowych. Ważny jest także swobodny dostęp do niego, z trzech stron. 

I najważniejsze! Rama łóżka musi być zrobiona z naturalnego materiału—najlepiej drewna. 

Prawidłowe oświetlenie

Światło jest energetycznym nośnikiem życiodajnej energii. Dobór oświetlenia wg. Feng Shui nie służy polepszeniu widoczności lecz jest podyktowany polepszeniem naszego zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Bardzo dobre będą lampy z możliwością regulacji natężenia świtała. Idealnym rozwiązaniem są zaś świece. Najlepiej jest używać świec naturalnych wykonanych z woski pszczelego.

Ta urocza, romantyczna sypialnia to projekt architektówFINCHSTUDIO - autorskiej pracowni projektowej z powodzeniem realizującej wnętrza dla wymagających klientów.

Kolorystyka

Kolor wnętrza jest równie ważny co oświetlenie czy układ mebli. Sypialnia powinna być utrzymana w kolorach skóry ludzkiej—biały, brzoskwiniowy, łososiowy, jasny i ciemny brąz. Kolory te powinny być subtelne i stonowane.

Więcej na temat kolorów, zgodnych  z ideologią Feng Shui dowiecie się z tego katalogu inspiracji: Magiczna moc kolorów według Feng Shui

Brak luster

Scandinavian style bedroom by dwarf Scandinavian

Lustro odbija światło, zarówno w dzień jak i w nocy. Jasna sypialnia to nie jest idealne miejsce do spania. Z sypialni należy usunąć wszystkie lustra. Obraz odbity w lustrze działa pobudzająco oraz wpływa w sposób negatywny na jakość snu. Jeśli jednak mimo wszystko chcemy posiadać lustra w sypialni powinniśmy je zasłaniać na czas snu.

Roślinność

W sypialni nie powinno się umieszczać roślin, szczególnie roślin o ostrych liściach jak np. kaktusy, ani akwarium. W przypadku, gdy sypialnia jest bardzo duża, można trzymać tam rośliny, jednak jak najdalej od łóżka. Najlepiej niech to będą paprocie, geranium czy bambusy.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!