5 polskich domów o rustykalnym charakterze | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

5 polskich domów o rustykalnym charakterze

A.D. A.D.
Modern Houses by Pracownia Projektowa ARCHIPELAG Modern
Loading admin actions …

Tęsknota za wszystkim co sielskie i naturalne pojawia się w naszym życiu częściej lub rzadziej. Dla tych, którym ta melancholia spędza sen z powiek, powstają cudowne domy, pełne swojskiego klimatu wsi. Polskie projekty domów rustykalnych i wiejskich są to zazwyczaj konstrukcje o najprostszej bryle i dachu, najczęściej dwuspadowym. Charakteryzuje je grubo łamany kamień i mnóstwo drewna. Są bezpretensjonalne, urocze, pełne prostoty i pozbawione nadęcia. W takich domach, każda rodzinna odnajdzie się doskonale. 

Zobaczcie 5 cudownych propozycji  domów, stworzonych przez polskich architektów, w nowoczesnym stylu rustykalnym. Zakochacie się w nich od pierwszego wejrzenia! 

Nowoczesne wydanie rustykalizmu

Projekt domu Simon G2 to harmonijne połączenie nowoczesnej elegancji z funkcjonalnością i przytulną wygodą. Ma charakter lekko rustykalny, zarówno ciałem jak i duchem. Jego wnętrze jest bardzo rodzinne, sprzyjające integracji za sprawą m.in. dużej kuchni z atrakcyjną wyspą, która zachęca do wspólnego gotowania. 

Urzekającą częścią zewnętrznej bryły domu jest kapitalny taras z ciekawym zadaszeniem i dekoracyjnym kominkiem zewnętrznym, który w ciepłe, letnie miesiące staje się ulubionym miejscem rekreacji i spotkań z najbliższymi. To właśnie kamienny komis sprawia, że patrząc na ten dom, przychodzi na myśl wiejska izba pełna uroku.

Z czerwonym dachem

Bezpretensjonalny, nowoczesny dom o nieskomplikowanej bryle i prostym, czerwonym dachu stanowi wygodne lokum dla 4-5-osobowej rodziny. Biały tynk na elewacji, drewniane fragmenty ozdobne i czerwona dachówka. Uwagę zwracają efektowne, duże przeszklenia na parterze i poddaszu.

Prosty dwuspadowy dach to także niższe koszty budowy i lepszy komfort termiczny. A styl rustykalny to właśnie prostota funkcjonalizmu, ubrana w ciepłą otoczkę drewna i kamienia. 

Nieprawdopodobna przemiana

Ten niezwykle urokliwy dom to efekt kompletnej metamorfozy starego budynku gospodarczego. W gę wchodziło niemalże wzniesienie domu całkowicie od podstaw. Po starej stodole został jedynie drewniany szkielet, który stał się podstawą do dalszych działań. Stara cegła została wyeksponowana i połączona z ciemnym drewnem. 

Z zewnątrz dom ten prezentuje się niezwykle klimatycznie – tradycyjnie i urokliwie. Wspaniały wiejski krajobraz wokoło jest nie bez znaczenia, w tym domu na pewno żyje się bardzo przyjemnie. Równie udanie zaaranżowano go w środku. Całą metamorfozę można zobaczyć tutaj: Brzydkie kaczątko przeistoczone w łabędzia!

Z uroczą werandą

Na wsp czas płynie inaczej, nie ma pędu, ciągłej gonitwy, wyścigu szczurów, hałasu i świateł miasta. Jest za to spokój, śpiew ptaków i bzyczenie owadów. Na takiej werandzie cudownie się wypoczywa.

Klasyczny drewniany dom przypomina nam te, znane z górskich miejscowości lub mazurskich jezior. Dwuspadowy dach odpowiada w głównej mierze za jego tradycyjny charakter- dodatkowo, niezwykle urokliwe są dobudowane z każdej strony werandy i ganki. Drewniana fasada w przyjemnym beżowym kolorze doskonale komponuje się z krytym ciemną dachówką dachem. Obramowania okien w kolorze morskiego błękitu czynią z niego domek niczym z bajki.

Z motywem regionalnym

Duża ilość drewna to charakterystyczne cechy stylu rustykalnego.  Ten dom jest odpowiedzią na pragnienie bycia blisko natury. Ozdobna balustrada i lekko wygięty dach sugerują pewne naleciałości architektury regionalnej. Duża, zadaszona weranda przed domem to naprawdę wygodne rozwiązanie, można spędzać na niej przyjemne popłudnia w rodzinnym gronie, dodatkowo będąc na łonie natury.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!