8 rustykalnych kuchni, które musisz zobaczyć!

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

8 rustykalnych kuchni, które musisz zobaczyć!

Aśka Warchał Aśka Warchał
by Ferraro Habitat Rustic
Loading admin actions …

Z przeszłością bywa tak, że zaczynamy snuć fantazje na jej temat. Jedną z tych fantazji jest styl rustykalny. Z jednej strony odwołuje się do piękna tradycji, ale z drugiej przystosowuje ją do standardów współczesności. Utrzymane w tym stylu kuchnie będą wzbudzać w nas poczucie bliskości z naturą, motywować do gotowania zdrowiej, jednocześnie tworząc przytulną, ciepłą atmosferę podczas rodzinnych spotkań. Kuchnia może stać się sercem domu, wygodnym miejscem do spożywania szybkich śniadań, a nie tylko miejscem przygotowania potraw, jak faktycznie było w przeszłości. 

Gotowi na przypływ inspiracji? Ten styl niejednego w sobie rozkochał…

Czar przeszłości

Możemy do naszej rustykalnej kuchni wprowadzić stare meble, ale możemy także sięgnąć po inne rozwiązania przeszłości. Na przykład opalany drewnem piec, doskonały do pieczenia pizzy. Wierzcie nam, że poczujecie różnicę! A może macie ciekawe artefakty po dziadkach, które nadadzą się do stworzenia wyjątkowego wystroju?

Wszystko na widoku

Kuchnia rustykalna to kuchnia pełna życia. Zazwyczaj prosimy naszych dekoratorów o wyszukane aranżacje. W tym przypadku do ich stworzenia możemy po prostu użyć… garnków i ceramiki! Muszą być wtedy oczywiście odpowiedniej klasy oraz utrzymane w nienagannym stanie. Efektowne garnki podwieszone wokół okapu tworzą tutaj wrażenie, że pomieszczenie pełne jest życia, chwila coś się dzieje, coś nowego trzeba gotować.

Pokochaj drewno

Nie ma czegoś takiego jak za dużo drewna w wystroju w stylu rustykalnym! Może nawet mieć różne odcienie. Tutaj znajdziemy je nawet na suficie, chociaż to chyba efektowny blat barku wzbudza największe zainteresowanie. Drewno doskonale współgra ze wspomnianą już wcześniej cegłą.

Z akcentem koloru

Do drewna i cegły dodajemy teraz kolor i… my jesteśmy zachwyceni! Pomalowane na zielono drewniane drzwi, ciemnozielona farba tablicowa na całej ścianie nad strefą przygotowania posiłków oraz wspaniałe klosze lamp wykonane z butelek po winie tworzą wyjątkową aranżację pełną uroku.

Odsłonięta cegła

Jednym ze sprawdzonych sposobów na stworzenie rustykalnego klimatu w kuchni jest wprowadzenie do niej odsłoniętej cegły. Jeśli mieszkamy w ceglanym domu—to świetnie! W przeciwnym razie zawsze możemy posłużyć się imitującymi cegły płytkami.

Nie zapomnij o wiklinie

Kolejnym materiałem nie do przecenienia jest wiklina. Styl rustykalny to bliskość natury, dlatego oczywistym wyborem będą wszelkie naturalne materiały. W tej pięknej kuchni dominują pastelowe barwy i brąz drewna oraz wikliny właśnie. Wprowadza ona nastrój letniego poranka spędzanego na werandzie…

Przemyśl wybór blatu

Jaki blat wybrać w kuchni rustykalnej? Nie ma tutaj jednej właściwej odpowiedzi. Kamień czy nawet ciekawe płytki mogą prezentować się świetnie, ale nie możemy nie wspomnieć tutaj o drewnie. Zawsze wnosi ono powiew ciepła i poczucia domowości. Pamiętajmy jednak, że drewniane blaty wymagają lepszej pielęgnacji.

Nic nie zastąpi naturalnego światła!

Za co kochamy styl rustykalny? Za to, że przybliża nas do natury. Sami jednak też musimy zrobić coś w tym kierunku… na przykład projektując duże, panoramiczne okno w naszej rustykalnej kuchni!

A może bardziej od stylu rustykalnego spodoba Wam się wiejski? Warto to sprawdzić: 6 pomysłów na kuchnię w stylu wiejskim.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!