Po prostu fantastyczny dom | homify

Po prostu fantastyczny dom

Wirginia Nieckarz Wirginia Nieckarz
VISMARACORSI ARQUITECTOS Modern Houses
Loading admin actions …

Tym razem, dzięki dość młodemu studiu architektonicznemu Vismaracorsi Arquitectos, dotarliśmy  do miejscowości Rosario. Studio prowadzone przez architektów: Luciano Vismara i María Florencia, zaprezentowało nam jeden ze swoich najlepszych projektów: Casa C Puerto Roldán.

W położonym w prywatnej okolicy, około 30 kilometrów od miasta Rosario, domu, poszczególne pokoje zlokalizowano wokół niewielkiego dekoracyjnego patio. Ta oszklona, niezadaszona część rozdziela wnętrze domu na poszczególne strefy. W tym projekcie zbudowano podziemny garaż, mieszczący się pod budynkiem. We wnętrzu, tuż przy głównym wejściu mieści się wspomniane wcześniej patio, następnie znajdują się takie pomieszczenia, jak: gabinet, pokój dzienny, kuchnia, pomieszczenie gospodarcze, sypialnia z łazienką, pokój gościnny, główna łazienka, pralnia i magazyn.

Zachęcamy do dalszej części artykułu, w której zwiedzimy część wnętrza Casa C Puerto Roldán, nowoczesnego projektu domu, który niemalże oddycha swoimi przeszklonymi pomieszczeniami.

Czystość i organizacja

Kuchnia została urządzona w stylu amerykańskim, meble rozmieszczono wzdłuż jednej ze ścian, a w jej centrum umieszczono tzw. wyspę. Taka aranżacja pozwala na zainstalowanie wielu pojemnych półek i szafek.

Podobnie, jak w pozostałej części domu, także w tym pomieszczeniu króluje biały kolor. Dzięki bieli pokój jest przestronniejszy i jaśniejszy. Dodatkowe jasne i ciemne kolory są widoczne jedynie w niewielu elementach, do których zaliczają się tapicerowane obicia krzeseł.

Nowoczesny wystrój

Zarówno salon, jak i kuchnia niemalże „wychodzą” na ogród dzięki ogromnym przesuwanym przeszkleniom w ścianach. We wnętrzu dominują jasne kolory, które zostały przełamane za pomocą ciemniejszych elementów, na które składają się nowoczesne meble oraz niektóre akcesoria dekoracyjne.

W domu zainstalowano oświetlenie sufitowe, w postaci wiszących lamp oraz oświetlenia punktowego, znajdującego się w każdym z pomieszczeń. Jako podłogę wybrano uwielbianą przez wielu drewnianą podłogę, sprawia, że wnętrze jest wyjątkowe i eleganckie.

Starannie zaprojektowana przestrzeń

Choć przód domu jest dość hermetyczny i zamknięty, dom jest znakomicie otwarty za pomocą okien i przeszkleń wychodzących na ogród, na boki domu oraz na dach. W ten sposób wnętrze domu łączy się z naturą, a tym samym ma zagwarantowaną naturalną wentylację oraz światło dzienne.

Rozkład okien i ścian oddzielających pomieszczenia tworzy świeży i nowoczesny design.

Zlokalizowany przy głównym wejściu maleńki dziedziniec zapewnia dodatkowe oświetlenie wnętrza. Jego przeszklenia, urządzone w stylu minimalistycznym, świetnie oddzielają od siebie poszczególne pomieszczenia w domu. Dzięki niemu można łatwiej podziwiać wnętrze domu.

Ultranowoczesność

Nadszedł czas by pożegnać się z tym wspaniałym domem, ale zanim opuścimy jego mury chcielibyśmy Wam jeszcze zaprezentować część przeznaczoną na grillowanie, która łączy się z kuchnią poprzez przeszklenia. Genialne miejsce, w którym ukryto grill, zostało zaprojektowane niezwykle nowocześnie.

Potrzebujecie więcej pomysłów dlaWaszego domu? Znajdziecie je na Homify!

Kompaktowa wielkość

Podjazd pod główne drzwi wejściowe otoczony został małym ogrodem. Od strony ulicy budynek jest zamknięty, a dzięki temu, że na tej betonowej ścianie umieszczono niewiele przeszkleń, mieszkańcy mają zagwarantowaną większą prywatność.

Drewniane drzwi oraz przeszklona część ściany uwieńczają proste, choć zagadkowe wejście do domu.

Otwarta część domu

Tylna część domu została w pełni otwarta w porównaniu do przedniej, architektura tej strony domu jest odmienna, ciężkie betonowe ściany zostały zastąpione licznymi, jasnymi przeszkleniami. W tej części projektu dominuje szkło, dzięki któremu z wnętrza domu zapewniony jest bezpośredni widok na ogród. 

Wreszcie przyszedł czas na basen i solarium podwyższające komfort otwartej przestrzeni, stwarzając idealne warunki na relaks.

Casas inHAUS Modern Houses

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!