Przed i po: 5 patio, które przywrócono do życia | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Przed i po: 5 patio, które przywrócono do życia

Alicja Olko Alicja Olko
modern  by ISLABAU constructora, Modern
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam 5 niesamowitych przemian patio. Niektóre z nich przed metamorfozą były w stanie kompletnego rozkładu, inne z kolei nie były jeszcze wykończone. Architekci mieli jednak ciekawe pomysły na to, co zrobić z tymi obszarami i jak je zagospodarować. Efekty transformacji z pewnością zainspirują każdego z Was do małego remontu na tyłach Waszych domów!

1. Przed: przestrzeń bez życia

Dom, który wybudowano w latach 60-tych, po niemal sześćdziesięciu latach wciąż prezentuje się tak samo. Także i jego patio pozbawione było kolorów i wyglądało wyjątkowo nudno.

Po: współcześnie i kolorowo

Cały dom odnowiono, nie omieszkując odmienić także charakteru patio. Teraz wyposażono je w wygodne meble ogrodowe i ożywiono kolorem- intensywna czerwień wprowadza życie na ten obszar. Okna wyposażono z szare zewnętrzne żaluzje, a kafelki na podłodze wymieniono na drewno. Drewniane zadaszenie zostało usunięte, dzięki czemu patio wydaje się przestronniejsze.

2. Przed i po: od rudery do wspaniałego patio

Klimatyczny dom letniskowy na Majorce przeszedł kompleksowy remont. Jego patio przed przebudową przypominało gruzowisko i było zupełnie niezagospodarowane. A obszar ten miał ogromny potencjał! Architekci postanowili zaprojektować tam wspaniały taras z miejscami na leżanki, zewnętrzną jadalnią oraz basenem. Efekt po jest zachwycający i powoduje, że łatwo jest rozmarzyć się o wakacjach na tej rajskiej wyspie!

3. Przed: tragedia na tyłach domu

Opuszczony i nieużywany- obszar ten domagał się gruntownej zmiany. Właściciele domu zupełnie zmarnowali to cenne miejsce, które można było przeznaczyć na przydomowy ogródek, wygodny taras czy przytulne patio. Na szczęście zwrócili się o pomoc do odpowiednich ekspertów, którzy zupełnie odmienili to miejsce.

Po: nowoczesne patio gotowe do urządzenia

Teren oczyszczono z gruzu i gałęzi, a w ich miejsce zbudowano taras z drewna. Łączy on ze sobą obie części domu. Zewnętrza ściana patio jest zupełnie przeszklona i niemal niewidoczna dla oka. Dzięki temu obszar ten zdaje się przestronniejszy i otwiera się na otoczenie. Na razie pozostaje pusty, ale można wyobrazić sobie wiele sposobów, w jaki można by go urządzić.

4. Przed: rupieciarnia

Patio tego domu przeznaczone było przed transformacją na przechowywanie śmieci i rupieci. Co za marnotrawstwo przestrzeni! Właściciele zdali sobie z końcu z tego sprawę i postanowili coś z tym zrobić. Efekt ich współpracy z architektami powala na kolana!

Po: wspaniałe patio

Trudno jest rozpoznać tę przestrzeń po zmianie. Wyłożony drewnem taras został zadaszony, ale pozostawiono pokaźnych rozmiarów otwór, przez który do środka przebija się naturalne światło. Posadzono tam drzewo, aby mogło swobodnie rosnąc ku górze. Jedną ze ścian zdobi bujny ogród wertykalny, dzięki czemu patio nabiera charakteru wewnętrznego ogrodu. Trzeba przyznać, że pomysł na zagospodarowanie tego terenu był strzałem w dziesiątkę.

5. Przed: nic ciekawego

Zupełnie zwyczajny obszar nie wyróżniał się niczym wyjątkowym. Jego metamorfoza weszła w skład kompleksowego remontu domu. Spójrzcie tylko na całościowy efekt po!

Po: w dobrym stylu

Czy to ten samo dom? Oczywiście, że tak, choć wcale się tak nie wydaje. Teraz patio weszło w skład stylowej całości- nowoczesnej, ale z charakterem. Drewniane podłoże świetnie komponuje się z zielenią oraz szarą cegłą, która jest głównym materiałem wykończeniowym tego projektu.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!