Nowoczesny i rustykalny dom, który zachwyca!

Request quote

Invalid number. Please check the country code, prefix and phone number
By clicking 'Send' I confirm I have read the Privacy Policy & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future.

Nowoczesny i rustykalny dom, który zachwyca!

Aśka Warchał Aśka Warchał
modern  by monica khanna designs, Modern
Loading admin actions …

Za sprawą dzisiejszego Katalogu Inspiracji udamy się w daleką podróż do Indii. W New Dheli projektantka Monica Khanna stworzyła luksusowy budynek mieszkalny, w którym wygody współczesnego życia przeplatają się z rustykalnymi akcentami charakterystycznymi dla wiejskich rezydencji. Oczywiście mówimy tu o rustykalnych inspiracjach z indyjskiej kultury, nas mogących zachwycać egzotycznym klimatem. Połączenie drewna z ogromnymi przeszkleniami, indyjskie tradycyjne detale i nowoczesne meble tworzą wnętrza pełne wyrafinowanego smaku.

Nowoczesna bryła

Już na pierwszy rzut oka ekskluzywność tego domu jest oczywista. Jego architekturę charakteryzuje nowoczesny język prostych, czystych linii oraz harmonijne połączenie naturalnych materiałów najwyższej jakości. Kamień, drewno i szkło dopełniają tynki w różnych odcieniach szarości. Jak zaraz się przekonamy, projekt bryły zaciera granice pomiędzy wnętrzem a ogrodami…

Kącik do lektury

Wnętrze zaczniemy poznawać od zewnątrz. Ogromne przeszklenia zdradzają, co dzieje się w środku domu, jednak tylko z różnych stron przestronnej działki otoczonej ceglanym murem. Tutaj widzimy przytulny kącik do lektury. Wygodny skórzany fotel ustawiono tyłem do ogrodu, by móc korzystać z naturalnego światła podczas czytania. Od razu rzuca się w oczy połączenie drewna i bieli…

Wnętrza pełne światła

Wchodzimy do środka, gdzie rzeczywiście czeka na nas urzekający wystrój z drewnem w roli głównej. Dodajmy jeszcze marmur na posadzkach i proste lecz designerskie meble, a otrzymamy niezwykle stylową aranżację dopełnianą przez etniczne dodatki. Teraz możemy jeszcze pełniej docenić ogromne przeszklenia, dzięki którym do wnętrze jest wręcz zalewane naturalnym światłem.

Wewnątrz czy na zewnątrz?

Hojne użycie szkła zostaje doprowadzone do granic w tej niesamowitej łazience. Ta aranżacja umywalki, owalnego lustra oraz designerskich lamp jest po prostu niesamowita! Gra luster powiększa optycznie łazienkę, dla której nie ma przecież granic, ogród wydaje się stawać jej naturalnym przedłużeniem. W ogromnej, przeszklonej kabinie prysznicowej bez brodzika można kąpać się w promieniach słońca.

Domowe spa pod drzewami

To nie koniec przyjemności dla ciała i ducha w tej wyjątkowej posiadłości. Nie mogło zabraknąć domowego spa ze stołem do masażu. Tutaj na powrót odnajdziemy wystrój przepełniony naturalnym drewnem w głębokim brązie. Najbardziej interesująca jest jednak ściana pod kątem, całkowicie przeszklona. Dzięki takiemu rozwiązaniu można wypoczywając cieszyć się widokiem na korony drzew, a pomieszczenie jest lepiej doświetlone.

Po zmroku

Nie mogliśmy oprzeć się, żeby nie pokazać Wam widoku tego nadzwyczajnego budynku po zmroku. Ciepłe światło wypływa z wnętrza, tworząc na patio wyjątkową atmosferę. Ten dom udowadnia, że można na co dzień żyć w harmonii z naturą nie rezygnując z luksusu. 

Interesuje Was takie życie? Tutaj architekci mieli na nie zupełnie inny pomysł: homify 360°: ceglany dom w Indiach.

Modern Houses by Casas inHAUS Modern

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!