Jak dekorować wnętrze poduszkami? | homify

Jak dekorować wnętrze poduszkami?

martt.st martt.st
Eaton Square: Belgravia Roselind Wilson Design Modern Living Room
Loading admin actions …

W ostatnich latach zderzenia kolorów i wzorów stanęły na piedestale w świecie designu i mody. Jest to jednak bardzo trudny trend to zastosowania samemu. Nie możemy zestawiać ze sobą różnych tekstur i wzorów jak popadnie. Zamiast tego powinniśmy trzymać się zasad symetrii, proporcji i jedności, aby mieć pewność, że wybrany przez nas kolor czy faktura nie zdominuje całej przestrzeni. Dzięki temu nasz pokój będzie wyglądał na przemyślany i wyważony.

Nawet wybór tak małego elementu jak poduszki na kanapę, powinien być dokładnie przemyślany. Wybierając odpowiednie fasony odpowiedzmy sobie na kilka najważniejszych pytań:

- Chcesz dodać fakturę czy kolor do swojego pokoju?

- Czy Twój pokój jest jasny i przestronny, czy raczej mały i ciemny?

- W jakiej okolicy jest twój dom? (wybrzeże, miasto, obrzeża)

- Czy inne kolory, materiały i wzory w pomieszczeniu mogą ze sobą kolidować?

- Chcesz stworzyć kontrast czy balans? 

- Jaki styl chcesz stworzyć? (nowoczesny, klasyczny, eklektyczny)

Kiedy już zdecydujesz się czego chcesz, możesz zacząć wybór idealnych poduszek na kanapę. Dziś w homify zaprezentujemy mały przewodnik po kolorach i wzorach, aby pomóc Wam w tym ciężkim zadaniu.

Ciepłe i zapraszające

Poduszki to świetny sposób na dodanie ciepła do naszych kanap. Jeśli wasze sofy są tapicerowane, jak te na zdjęciu, możesz w mgnieniu oka sprawić, iż będą przytulniejsze- wystarczy dodać do nich kilka materiałów. Te pluszowe, prawie aksamitne poduszki tworzą niesamowity efekt. Pomimo dużej ilości drewna i szalejącego w kominku ognia, w przestrzeni króluje jeden ton kolorystyczny. Po dodaniu tych luksusowych, burgundowych poduszek. pokój uzyskał świeżą i przytulną aurę. Głębokie odcienie czerwieni i jasnego złota świetnie ze sobą harmonizują.

Spokojny

Dla niektórych z nas stonowana paleta pasteli i łagodne kolory to idealny wybór do salonu. W przestrzeni zaprojektowanej przez  Roselind Wilson Design wszystkie barwy świetnie ze sobą współgrają. Stworzenie pokoju o neutralnej palecie kolorów jest bardzo proste; upewnij się, że wybierasz barwy z tej samej rodziny lub o tej samej  bazie. Taki styl jest idealny dla tych, którzy lubią proste wnętrza oraz wolą unikać śmiałych wzorów i kolorów. Jest to świetne rozwiązanie do formalnych pomieszczeń jak i tych klasycznych, które nie podążają za zmieniającymi się trendami i modą. 

Balans

Cushions Sian Elin Living roomAccessories & decoration
Sian Elin

Cushions

Sian Elin

Ten projekt autorstwa Sian Elin pokazuje jak prosto można połączyć ze sobą różnorodne elementy dekoracyjne. Jeśli posiadasz stonowaną bazę i pragniesz dodać więcej faktury czy wzoru do swojego wnętrza, wystarczy, że połączysz ze sobą dwa meble, np. fotel z poduszkami i lampę. Wnętrze posiada trzy główne kolory: różowy, szary i biały, powtarzające się w dopełniających się wzorach. To też świetny przykład pokazujący, iż zasłony nie muszą pasować do poduszek, jak mówi staromodna zasada. Z łatwością można zestawić ze sobą dwa różne wzory. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić!

Kulminacyjny

A/W 14 Habitat
Habitat

A/W 14

Habitat

Sztuka może być idealnym źródłem inspiracji w wyborze koloru do Twojego pokoju. Jak widać na zdjęciu, obraz nad kominkiem świetnie współgra z kolorami poduszek na kanapie. Jeśli przyjrzymy się dokładniej, dostrzeżemy także odrobinę błękitu i zieleni wplecioną w ten przepiękny, geometryczny dywan. Co więcej,  ta sama tematyka kolorystyczna powtarza się w ozdóbkach stojących na półkach. To pomieszczenie jest niezwykle wyważone- każdy kolorowy element jest zbalansowany i harmonijnie współgra z resztą dekoracji. 

Subtelne kontrasty

Dagat Collection bococo Living roomAccessories & decoration
bococo

Dagat Collection

bococo

Jeśli jesteś minimalistą, dodawanie kolorów i faktur do wnętrza może nie być zadowalającą cię czynnością. Jeśli jednak nadal pragniesz komfortu i ciepła, które zapewniają  poduszki na kanapie, możesz śmiało zerknąć na niezwykle minimalistyczny i modernistyczny projekt Bococo. Nie odchodząc zbyt daleko od dominującego koloru, którym w tym przypadku jest czerń, można wykreować subtelne kontrasty, dające wyważony i zarazem ciekawy efekt. Ta lekka wariacja we wzorach wzbudza zainteresowanie, ale przy tym nie rozprasza i nie odwraca uwagi od spokojnej, wyważonej aury pokoju. Minimalizm nie oznacza, że pomieszczenie ma być sterylne i banalne- musi to być nadal przestrzeń do życia!

Idealna para

Stephanie Coutas's projects Stephanie Coutas Modern Living Room
Stephanie Coutas

Stephanie Coutas's projects

Stephanie Coutas

Jeśli nadal uważasz, że zasłony muszą koniecznie pasować do kanapowych poduszek to masz szczęście, że ten trend niewzruszenie utrzymuje się na topie od wieków! Bez wyrzutów sumienia możesz stworzyć jedność pomiędzy tymi dwoma elementami wystroju pomieszczenia. W tym pokoju, o bardzo stonowanej kolorystyce, naszą uwagę przyciąga jednolitość wzorów na zasłonach i poduszkach, co kreuje więź pomiędzy tymi dwoma elementami i staje się bardzo charakterystycznym akcentem w pomieszczeniu.  

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył wam choć trochę świat wzorów i kolorów królujących na poduszkach! Może czymś się zainspirowaliście?

Jeżeli potrzebujecie więcej pomysłów na poduszki, kliknijcie tutaj.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!