Idealny dom dla Twojego znaku zodiaku | homify

Idealny dom dla Twojego znaku zodiaku

A.D. A.D.
JEBENS SCHOOF ARCHITEKTEN BDA Modern Houses
Loading admin actions …

Astrologia jest naprawdę fascynującą dziedziną, dla jednych czystą fantazją dla innych zaś przewodnikiem życiowym. Niezależnie od tego, w której grupie znajdujecie się Wy, faktem jest, że nawet najwięksi niedowiarkowie posiadają niektóre z cech osobowości ich znaku zodiakalnego. Innymi atrakcyjnymi aspektami astrologii są kamienie, metale lub kolory, które są związane z każdym znakiem.

Nasza znajomość astrologii pozwoliła dokonać zabawnego ćwiczenia: wybraliśmy dom dla każdego znaku. A czy to jest trafny wybór ocenicie Wy. Wchodzicie w to? Zapraszamy! Dołączcie do naszej podróży przez zodiakalną architekturę.

Strzelec—urodzony podróżnik

Zodiakalni Strzelcy nie mogą być zbyt długo w tym samym miejscu. Ich jedyną przystanią, którą uznają za swój dom, jest miejsce gdzie mogą spokojnie spędzić kilkanaście dni, gdzie trzymają swoje skarby i planują dalsze podróże. Dom nie wymagający zbędnej konserwacji jest idealny dla nich. Prosty, funkcjonalny, nowoczesny. W nim planowanie wojaży to istna przyjemność.

Wodnik—siła w grupie

Dla Wodników, mających swoich przyjaciół wszędzie wokół, obecność bliskich jest tak samo ważna jak powietrze i oddychanie. W domu obszary społeczne będą odgrywać niezwykle ważne role, a sypialnie znajdą się w tle. Taki dom, z pięknym widokiem i dużą ilością przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej dla gości, to byłoby idealne miejsce dla Wodnika.

Dom w pobliżu wody dla Ryb

AR Design Studio- The Boat House AR Design Studio Modern Houses
AR Design Studio

AR Design Studio- The Boat House

AR Design Studio

Ryby należą do żywiołu Wody dlatego dom, który dla nich wybraliśmy znajduje się w bliskiej odległości od niej. To może być staw, strumień, jezioro lub morze . Osoby z tym znakiem będą czuć się lepiej i bardziej beztrosko mogąc cieszyć się widokiem spokojnej tafli wody za oknem. Ten dom spełnia tę potrzebę i jest oryginalny i prosty zarazem—można się tu czuć jak ryba w wodzie.

Żywiołowy Baran

Baran jest pierwszym znakiem zodiaku, więc i osoby urodzone ze Słońcem w tym znaku muszą być wszędzie i zawsze pierwsze. To takie niemowlę zodiaku. Ognisty i impulsywny Baran doskonale odnajdzie się w tym  ceglastym domu o czerwonawych kolorach -czerwony to jego kolor.  Konwencjonalne konstrukcje, banalne elewacje i nieskomplikowane bryły są zbyt poważne i nie idą w parze z Baranem.

Zmysłowość i siła—dom dla Byka

Byk kocha zmysłowe przyjemności ale także potrzebuje solidności i bezpieczeństwa. Jego dom musi spełniać w najwyższym stopniu kanony dobrego smaku jednocześnie zapewnić solidną strukturę i wspaniałe warunki życia. Ten dom ma estetyczny wygląd potrzebny by uwieść byka i jednocześnie stanowi twierdzę, gdzie poczuje się on bezpiecznie.

Niespokojny umysł Bliźniąt

Bliźnięta jako typowi przedstawiciele żywiołu powietrza, kochają zwiewne, lekkie i stylowe przestrzenie z dużą ilością okien, które pozwalają być w kontakcie z przestrzenią zewnętrzną. W ich domach gromadzą się ogromne biblioteki książek, które wyjaśniają tajemnice wszechświata i najnowszych technologii. Ten dom pokazuje również typową dwoistości bliźniąt—podwójna konstrukcja nie musi być podzielona w pionie tak jak jest to zazwyczaj w przypadku dwurodzinnego bliźniaka.

Swoisty urok Raka

Władcą Raka jest księżyc dlatego znak ten jest uznawany za najbardziej wrażliwy pośród wszystkich. Reprezentuje on matczyną miłości i jako taki potrzebuje domu, który pozwoli rodzinie gromadzić się wokół niego. Biały dom ze zdjęcia wyglądana wygodny, przytulny i tradycyjny i jednocześnie prosty i skromny. To wspaniale bo Raki nie lubią robić wokół siebie szumu. 

Wspaniały Lew

Lwy są uważane za królów zodiaku. Rządzone przez słońce, zawsze muszą być w centrum uwagi, gdziekolwiek są. Ponieważ Lwy są przekonane o swej królewskiej rasie, muszą żyć w pałacowych miejscach, wnętrzach wypełnionych kolumnami, złoconymi ozdobami  i przepychem. Dom z herbami i ornamentami będzie idealnym miejscem dla wspaniałego Lwa i jego stada. 

Pedantyczna Panna

Znak Panny jest uważany za najczystszy ze zodiaków. Panny są perfekcjonistami i bardzo lubią drobiazgowy minimalizm i czyste linie. Ich bardzo znaną cechą jest perfekcjonizm i pedantyzm. Architekci z Vismaracorsi stworzyli dom, który, dzięki prostej bryle, byłby idealny dla Panny. Z łatwością mogłaby go utrzymać w nieskazitelnej czystości.

Dążąca do równowagi Waga

Waga nieustannie poszukuje równowagi, która czasami okazuje się nieuchwytna. Przedstawiciele tego znaku są bardzo wrażliwi na estetyczne niezgodności i wolą dom, który osiąga doskonałą równowagę, jako obraz. Nie tylko w swej konstrukcji, ale także w kwestii zużycia materiałów, a zwłaszcza w aspekcie przepływu energii. Temu wspaniałemu domowi z drewna nie brakuje nic do ideału. 

Mocno stąpający po ziemi Koziorożec

Koziorożce są ambitnymi ludźmi z bardzo mocno osadzonymi, w swoim żywiole ziemi, stopami. Zaliczamy je do osób patrzących na świat racjonalnie. Badają go nie sercem i emocjami, ale szkiełkiem i okiem. Historyczny dom pełen dziedzictwa architektonicznego lub, przynajmniej, w odległym o parę dekad stylu będzie dla nich wyjątkowym miejscem do życia. 

Tajemniczy Skorpion

Skorpiony są bardzo zazdrosne, obawiają się o własną prywatność przez co, niekiedy,  stają się niezwykle tajemniczy. Muszą być właścicielami domu, w którym nie czują że narażona jest ich prywatność, takich ten ze zdjęcia. Mimo, iż wiele odsłania to najważniejsze obszary pozostawia w ukryciu. 

Kochacie architekturę? Zajrzyjcie tutaj: Tajemniczy dom ukryty w leśnej gęstwinie

A home with 8 retro chic inspired ideas!
Arrow navigation 3b3136b1
Casas inHAUS Modern Houses

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!