Pomysły na przytulną łazienkę

Alicja Olko Alicja Olko
homify BathroomSeating
Loading admin actions …

Urządzasz łazienkę i nie masz pomysłu na to, jak ją zaaranżować? Twoja łazienka jest mała, i chcesz maksymalnie wykorzystać przestrzeń, nadając jej jednocześnie ciepły charakter? A może odwrotnie, dysponujesz dużym metrażem, ale nie wiesz, jakie meble łazienkowe i dekoracje sprawią, że pomieszczenie to będzie przytulne i miłe do spędzania czasu?

W tym artykule pokażemy kilka pomysłów na to, jak wykorzystać elementy tradycyjnie wykorzystywane do umeblowania salonu, w celu stworzenia ciepłej i przytulnej łazienki. Te oryginalne i niekonwencjonalne podejście pozwoli Ci stworzyć wyjątkowe pomieszczenie, które nie straci nic na swojej nowoczesności, a zyska bardzo wiele na funkcjonalności i użyteczności!

Sofa

Siedzisko przy oknie to marzenie wielu z nas. Zapewnia przyjemne miejsce do relaksu, oferując nie tylko wygodę, ale także widoki na otoczenie. Taka kanapa na parapecie okna stanowi element dekoracyjny i funkcjonalny. Można tu poczytać książkę, czekając, aż wanna napełni się wodą; można komfortowo robić makijaż czy suszyć włosy, a także sprawić sobie piękny manicure. Piękny turkusowy kolor oraz poduszki w kwiecisty motyw nadają tej łazience prawdziwie przyjemny charakter.

Dywan i zasłony

Tradycyjne zasłony prysznicowe i dywaniki łazienkowe wydają Wam się nudne i konwencjonalne? Oto, jak sprawić, aby łazienka nie tylko stała się pomieszczeniem oryginalnym, ale także nabrała luksusowego i ekstrawaganckiego charakteru. Ciężkie zasłony, którymi można osiągnąć wysoki poziom intymności w łazience, stanowią piękny element dekoracyjny. Utrzymany w podobnej tonacji kolorystycznej dywan dodaje jej przytulności i domowego ciepła. Łazienka ta, gdyby nie wanna, wydawać by się mogła salonem, dzięki umeblowaniu jej przy pomocy eleganckich mebli i tych właśnie wymienionych wcześniej dodatków.

Sztuka

Łazienka także może być doskonałym miejscem, aby wyeksponować w niej dzieła sztuki, które posiadamy w naszej kolekcji. Dzięki temu nasza łazienka nabierze wyjątkowego charakteru i zostanie ciekawie udekorowana. Wgłębienie w jednej ze ścian to doskonałe miejsce na powieszenie obrazu, sprawiając jednocześnie, że pomieszczenie to nabierze dodatkowego wymiaru.

Muzyka

Życie bez muzyki byłoby bardzo smutne. Pobudzające rytmy powinny towarzyszyć nam w każdym momencie dni, a zwłaszcza tuż po przebudzeniu się, kiedy jest wyjątkowo trudno zacząć funkcjonować w normalnym trybie. Ten zaawansowany technologicznie stojak na iPhone'a idealnie nadaje się do każdej łazienki, pozwalając nam cieszyć się muzyką już od początku dnia.

Poduszki

Miękkie poduszki i jaśki czynią każde pomieszczenie przytulniejszym i cieplejszym. Dlaczego by nie zastosować tego samego sposobu na ocieplenie wnętrza w łazience? Oczywiście należy mieć do tego odpowiednie miejsce. Półka przy wannie lub też wgłębienie w ścianie dzięki poduszkom łatwe przerobić można na kanapę lub wygodne siedzisko.

Oświetlenie

Łatwym sposobem na nadanie przytulnego charakteru każdej łazience jest umieszczenie w niej żyrandola. Ten sposób oświetlenia jest nie tylko praktyczny, ale także dekoracyjny, czyniąc pomieszczenie eleganckim i luksusowym. Żyrandol to produkt o takiej mocy dekoracyjnej, że niweluje potrzebę umieszczania dodatkowych ozdób w pomieszczeniu. Idealnie dopasowuje się do tej ponadczasowo eleganckiej łazienki utrzymanej w tonacji czarno-białej.

Rośliny

Jeszcze prościej przyjemny klimat w łazience stworzyć można przy pomocy roślin i kwiatów. W cudowny sposób są one w stanie ożywić przestrzeń i dodać jej bardziej naturalnego charakteru. Zieleń liści zawsze pięknie komponuje się z dominującą w wielu łazienkach bielą, ale brązowe elementy nadają całości organiczny styl.

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym także można puścić wodze fantazji, jeżeli chodzi o dekoracje i ozdoby. Wprowadzenie do niej elementów, przypisanych tradycyjnie do innych pomieszczeń, powoduje, że nabierze ona bardziej domowego i przytulnego charakteru.

Need help with your home project?
Get in touch!

Discover home inspiration!