سادگی جسورانه درمعماری خانه مُدرن ژاپنی

Parisa Negargar-homify Parisa Negargar-homify
革工房の音色, 風景のある家.LLC 風景のある家.LLC Modern Houses Iron/Steel
Loading admin actions …

این خانه که در استان اوکایاما در ژاپن واقع شده با نمایی بسیار سرد و ساده و با الهام از فضایی که در آن قرار گرفته است ساخته شده. مهندسین و طراحان داخلی توانسته اند با  موفقیت گرمی را با طراحی داخلی بسیار موفق به این خانه وارد کنند. در ادامه  به این پروژه بسیار متفاوت نگاهی می اندازیم.

یک قالب یخ به عنوان نما

 کاملا در تضاد با فضای پیرامونی پوشیده از خار و خاشاک  این خانه به نظر می رسد که  از یک قالب یخ تراشیده شده است. زیبایی نما به خطوط ساده و رنگ سفید آن است و این سادگی توانسته در کمال تعجب توجه را به این ساختمان جلب کند.

طول قابل توجه

باریکی این ساختمان آرزوی تمامی طراحان است که میخواهند در سبک مینیمالیستیک کار کنند. این طول و باریکی کمک میکند که طراحان بتوانند در تمامی طول این ساختمان از خطوط و سادگی نما برای ایجاد حس علاقه در بیننده استفاده کنند. همچنین خروج نور طلایی از در و پنجره های نما حال و هوایی اسرار آمیز به آن داده و بیننده را به دیدن درون  خانه کنجکاو میکند.

جوی پر انرژی

تیرک های تی شکل آویزان اولین چیزی است که توجه را جلب میکند. فرش راه راه و رنگارنگ باریک به خوبی در تناسب با ابعاد بارک و بلند فضا است و کنتراستش با مبلمان تیره با سبک شمالی که جزو محبوبترین سبکهای طراحی در این ناحیه دنیاست در حین سادگی به فضا جذابیت و گرمی خوبی داده است. دیوار پوش از جنس چوب ، قاب خوبی برای مبلمان شمالی خانه است و آنها را به بهترین نحو به نمایش می گذارد.

گوشه آفتابی و دلباز

ساختمان  به یک حیاط خلوت مجهز است که به فضای اتاق غذاخوری دید دارد . این گوشه نورانی محل مناسبی برای جمع شدن و گپ خانوادگی است و به علاوه وارد کردن نور به خانه با استفاده از درهای بزرگ کرکره ای به جریان هوا در خانه کمک میکند.

اتاق غذا خوری ساده اما دلپذیر

یک میز غذاخوری گرد و چهار صندلی ساده اما خوش استیل فضا را برای لذت بردن از وعده های غذایی در نور طبیعی و نسیم وارد شده از حیاط خلوت آماده میکند. در کنار میز یک فرش ساده و راه راه و 3 میز عسلی قرار داه شده اند.

نمایی متفاوت

این نمایی از اتاق غذاخوری از درون حیاط خلوت پس ازغروب آفتاب است . معماران و طراحان این خانه توانسته اند داخلی این خانه  که پوسته ای انبارگونه دارد، فضایی بسیار گرم و منزل گونه  ایجاد کنند.  

اگر به معماری ژاپنی علاقه دارید خواندن مطلب زیر را به شما پیشنهاد میکنیم:

ظاهری عادی و باطنی باورنکردنی

Need help with your home project?
Get in touch!

Highlights from our magazine