سوئیت فسقلی و دلرُبا

Parisa Negargar-homify Parisa Negargar-homify
monolocale funzionale e piccolissimo, studio ferlazzo natoli studio ferlazzo natoli Living room
Loading admin actions …

متر مربع معیاری برای خوب زندگی کردن یا نکردن نیست. چون یک فضا کوچک است دلیل نمیشود که زیبایی آن را به کل بیخیال شد!  اتفاقا هر چه فضا کوچکتر میشود چیدمان و طراحیش مهمتر. چون بدون طرح و نقشه ای درست زندگی میتونه در فضایی کوچک بی نهایت سخت و غیر قابل تحمل شود.

این دفتر ایده سوئیتی بینهایت کوچک را معرفی میکند که توسط طراحان ما ایجاد شده و با وجود اندازه اش همه چیزهایی را که برای زندگی راحت لازم است در آن پیش بینی کرده اند.بیایید با هم سَرکی بکشیم.

نمای خارجی

بیایید بازدیدمان را از بیرون خانه شروع کنیم. نما به رنگهای روشن و خنثی رنگ آمیزی شده است. اما این تصمیم به طور شانسی نبوده، ثابت شده که این رنگها میتوانند به صورت بصری فضا ها را بزرگتر از آنچه که واقعا هستند نشان دهند. گلدان گل پشت پنجره هم که نما را بسیار بانمک کرده است.

وُفور سفیدی

رنگهای خنثی به فضای داخل هم وارد شده اند و اتاق نشیمنی زیبا و شیک را ایجاد کرده اند. استفاده از صندلی های شفاف و میز گرد به حس بزرگی فضا کمک کرده است چون به نوعی این صندلیها نامرئی اند و میز گوشه ای ندارد که فضای اتاق را پر کند. استفاده از پرده های عمودی و لوله ای به جای پرده های معمولی که فضای اتاق را میتوانند خفه کنند هم انتخابهایی هوشمند برای فضای این خانه کوچکند.

کُنج خواب

با اینکه تخت دو نفره است ،اما  به خوبی در گوشه اتاق قرار گرفته بدون اینکه توی دست و پا باشد. چون همه مبلمان و رنگ دیوارها سفید است برای ایجاد هیجان طراح از سِت ملحفه با رنگ بژ و قهوه ای روشن نقش دار استفاده کرده که به فضای اتاق روحی زنده میدهد.  استفاده از آباژوردر گوشه اتاق و نوری که روی تخت ایجاد میکند فضای اتاق را بسیار دلنواز کرده است. 

فضای همه کاره

با وجود اینکه اتاق غذاخوری،خواب، نشیمن و آشپزخانه همه در یک فضا واقع شده اند استفاده خوب از چیدمان مبلمان و تزئینات این فضا ها را از هم تفکیک کرده است. و به هر قسمت از این فضا به طور بصری کاربردی متفاوت میدهد. قسمت مورد علاقه ما در این اتاق تیرکهای چوبی سقف است که به سوئیت حسی راستیک هدیه کرده است.

کُمد؟

این پشت یعنی چی میتونه باشه؟

نه! آشپزخانه است.

که اینطور! کم کم داشتیم فکر میکردیم که اینجا از آشپزخانه خبری نیست! چه فکر خوبی برای پنهان کردن ریخت و پاش آشپزخانه،تا زمانی که حوصله جمع و جور کردن نیست آنها را با خیال راحت میشود آن پشت پنهان کرد.

سرویس بهداشتی

به دلایل مشخص سرویس بهداشتی نمیتوانسته با سایر فضاها در یک اتاق در کنار هم قرار بگیرد،برای همین اتاق خاص خودش به آن اختصاص داده شده است. چون این فضا کاملا جدا از فضای دیگر بوده طراحان به استفاده از رنگ سفید پایان داده اند و به جایش ازکاشیهای نقشدار و چشم نواز استفاده کرده اند. پلان این حمام و دستشویی بسیار کاربردی است. استفاده از کنج برای نصب سینک و آینه در فضا بسیارصرفه جویی کرده است.

Need help with your home project?
Get in touch!

Highlights from our magazine